Tomáš Šuhajda Rôzne

Podľa herca Trojana je Humenné strašná diera, ale... V každej krčme iné pivo si pamätá aj on!

Švejkove pivné dni majú aspoň nachvíľu prinavrátiť do Humenného pivnú tradíciu. A keď sme v minulosti písali o tom, čo si česká herecká hviezda Ivan Trojan myslí o našom meste - naozaj nič pozitívne, táto vec mu ostala v pamäti.

Ilustračný obrázok k článku Podľa herca Trojana je Humenné strašná diera, ale... V každej krčme iné pivo si pamätá aj on!
Zdroj: Webnoviny.sk

Humenné sa na istý čas stalo domovom pre jedného z najlepších českých hercov súčasnosti. V roku 1989 Ivana Trojana ako mladíka prevelili počas jeho vojenčiny do Humenného. Pobudol tu 4 mesiace.

Trojan si v rozhovore pre Českú televíziu na tieto pre neho nezabudnuteľné časy zaspomínal. Vopred síce poznamenal, že dúfa, že sa Humenčania neurazia, no potom povedal narovinu, čo si o Humennom myslí: „Humenné je strašná diera,“ vysypal zo seba bez toho, že by si bral servítku pred ústa.

V každej krčme iný druh piva

Pri svojich spomienkach však spomenul aj toto. „Kostol, skanzen za mestom a jedna veľmi zaujímavá vec, že v každej krčme bol iný druh piva, čo v tej dobe nebolo tak úplne obvyklé,“ uviedol pre televíziu známy herec. Do roku 1989 bolo Humenné známe tým, že sa v ňom dali kúpiť všetky druhy piva, ktoré sa vtedy vyrábali v Československu.

A práve táto pivná tradícia spolu v spojení so sochou vojaka Švejka pri železničnej stanici, ku ktorému pivo patrí, priviedla humenský magistrát k myšlienke usporiadať Švejkove pivné dni.

Tie sa v Humennom uskutočnia 30.4. – 3.5. Viac o podujatí sa dočítate TU.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM