Tomáš Šuhajda Rôzne

Podchod je už uzavretý: Ako bude vyzerať po modernizácii?

Podchod v susedstve železničnej a autobusovej stanice, ktorý spája v meste Humenné Staničnú ulicu s Chemlonskou, je od 17. októbra pre verejnosť opäť uzavretý. Stavba prejde kompletnou rekonštrukciou.

Ilustračný obrázok k článku Podchod je už uzavretý: Ako bude vyzerať po modernizácii?
Zdroj: Dnes24.sk

Humenský podchod bol v tomto roku už raz uzavretý a to od mája do polovice júla. Vtedy prebehla jeho sanácia, pretože bol už v značnom havarijnom stave. Po stabilizácii podložia a vnútorných stien podchodu, ho následne samospráva na niekoľko mesiacov sprístupnila verejnosti. Od štvrtka je pre plánovanú modernizáciu opätovne uzavretý.

„Rekonštrukcia podchodu pozostáva z dvoch fáz. V prvej sa osadí kamerový systém, potom sa natiahne nová elektroinštalácia, osvetlenie, vstupy a steny podchodu sa obložia špeciálnymi polykarbonátovými doskami s antigrafitovým povrchom,“ informovala hovorkyňa humenskej radnice Michaela Slivková Kirňaková.

Dodala, že do verejnej obchodnej súťaže v súvislosti s plánovanou renováciou podchodu sa prihlásilo celkovo deväť firiem. Víťaznú ponuku s najnižšou cenou napokon predložila radnici prešovská spoločnosť Bautek.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM