Tomáš Šuhajda Rôzne

OBRAZOM: Odštartovala rekonštrukcia štadióna, po ktorej sa má stať moderným futbalovým stánkom

Aj keď sme už pred niekoľkými dňami avizovali pracovný ruch na futbalovom štadióne v Humennom, išlo o prieskumné práce. V pondelok však bol štadión oficiálne odovzdaný k rekonštrukcii. Pozrite si aktuálne FOTO!

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Odštartovala rekonštrukcia štadióna, po ktorej sa má stať moderným futbalovým stánkom
Zdroj: Dnes24.sk

Ako nás informoval Kamil Kobak z tlačového referátu v Humennom, doba realizácie prvej etapy búracích prác je osem týždňov od prevzatia staveniska.

„Mesto z predpokladanej sumy 551 744 eur po verejnom obstarávaní znížilo čiastku realizácie na sumu 498 048,16 eur, čím ušetrilo verejné finančné prostriedky vo výške 53 726 eur,“ poznamenal Kobak.

Ako ozrejmil ďalej, v súčasnosti sa na futbalovom štadióne uskutočňujú búracie práce, ktorých predmetom je vybúranie betónových oválov nekrytých tribún, vybúranie jestvujúcich trávnatých a antukových plôch v okolí hracej plochy, demontáž oplotenia aj ďalšie potrebné práce.

„Humenné bude mať po ukončení všetkých troch etáp rekonštrukcie moderný futbalový štadión, ktorý bude spĺňať už aj smernicu UEFA,“ uzavrel.

Búracie práce na futbalovom štadióne
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM