Tomáš Šuhajda Rôzne

Nový rebríček top škôl SR: Na akých priečkach sa umiestnili naj zástupcovia Humenného?

Inštitút INEKO zostavil a uverejnil aktuálny rebríček základných a stredných škôl z celého Slovenska. Pozrite, na akých miestach sa umiestnili naši NAJ zástupcovia.

Ilustračný obrázok k článku Nový rebríček top škôl SR: Na akých priečkach sa umiestnili naj zástupcovia Humenného?
Zdroj: Dnes24.sk

V celoslovenskom merítku sa nenachádza v TOP 30 ani jedna humenská škola a to v žiadnej kategórii.

Základné školy

V kategórii základných škôl sa spomedzi tých humenských najvyššie umiestnila ZŠ Dargovských hrdinov, v rámci Prešovského kraja na 15. priečke. V TOP 30 základných škôl Prešovského kraja sa ešte umiestnila ZŠ Kudlovská, na 22. mieste.

Stredné odborné školy

V kategórii stredných odborných škôl má Humenné v TOP 30 Prešovského kraja štyroch zástupcov. Na 15. mieste je Stredná priemyselná škola chemická a potravinárska, na 20. sa umiestnila Obchodná akadémia, na 24. Hotelová akadémia a na 29. Stredná zdravotnícka škola.

A čo gymnáziá

V kategórií najlepších gymnázií sa v rámci Prešovského kraja umiestnilo na 10. mieste Gymnázium arm. gen. L. Svobodu, na 27. Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho a hneď za ním na 28. priečke Cirkevná spojená škola – Gymnázium sv. Cyrila a Metoda.

Údaje z rokov 2010 – 2013

Kľúčovým ukazovateľom pri hodnotení základných škôl sú výsledky z Testovania 9 a mimoriadne výsledky žiakov. Pri gymnáziách a SOŠ ide o externú časť a písomnú formu internej časti maturít, mimoriadne výsledky žiakov a nezamestnanosť absolventov.

„Zostavili sme aktuálne celkové hodnotenie škôl, a to s využitím údajov z rokov 2010 až 2013. Toto hodnotenie vzniká zvlášť pre základné školy, zvlášť pre gymnáziá a zvlášť pre SOŠ,“ spresnil riaditeľ inštitútu INEKO Peter Goliáš.

Rebríček všetkých škôl na Slovensku a ich hodnotenie nájdete TU.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM