Tomáš Šuhajda Rôzne

Mini more pre Medzilaborčanov? Mesto sa púšťa do výstavby vodnej nádrže

V katastri obce Krásny Brod, iba niekoľko kilometrov od mesta Medzilaborce, by sa mala začať ešte v tomto roku výstavba novej viacúčelovej vodnej nádrže. Tá má spĺňať krajinotvorný, rekreačno-športový a estetický účel, slúžiť bude zároveň aj pre rybolov.

Ilustračný obrázok k článku Mini more pre Medzilaborčanov? Mesto sa púšťa do výstavby vodnej nádrže
Zdroj: TASR

Projekt plánuje realizovať na svojich pozemkoch a z vlastného rozpočtu medzilaborecká samospráva. „Hlavným dôvodom plánovanej výstavby je, že sa v blízkom okolí nenachádza žiadna takáto vodná plocha," informoval Anton Sabo z Mestského úradu v Medzilaborciach.

Zámer výstavby spomínanej nádrže odobrili v uplynulých dňoch medzilaboreckí poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Projekt, ktorý chce odštartovať radnica ešte v tomto roku, má byť ukončený v roku 2016.

„Vodná plocha sa bude nachádzať na pozemku mesta v katastrálnom území obce Krásny Brod, v južnej časti medzi železničnou traťou a riekou Laborec. Pôjde o približne štvorhektárovú zátopovú plochu s objemom 120 000 metrov kubických a priemernou hĺbkou vody 2,5 metra,“ konkretizoval Sabo. Nádrž bude podľa jeho slov napájaná z Ňagovského potoka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM