Tomáš Šuhajda Tlačové správy

Manželia z Humenného vyrábajú vlastnú kozmetiku: Na tento šampón sú obzvlášť hrdí, čítajte prečo!

Venujú všetok čas výrobe prírodnej kozmetiky vlastnej značky Navia. Čítajte, čím je výnimočná a prečo sú najviac hrdí na svoj netradičný tuhý šampón.

Ilustračný obrázok k článku Manželia z Humenného vyrábajú vlastnú kozmetiku: Na tento šampón sú obzvlášť hrdí, čítajte prečo!
Zdroj: Dnes24.sk

„Firma Buď kreatívny vznikla len nedávno a vediem ju spolu so svojím manželom Matúšom. Tvoreniu sa venujeme už niekoľko rokov a stretli sme sa s rôznymi technikami,“ hovorí Humenčanka Martina Dudová. Buď kreatívny preto, lebo časť ich podnikania tvorí predaj materiálu pre tých, čo majú chuť taktiež tvoriť vlastné výrobky.

Vlastná značka kozmetiky

Manželia dnes sa dnes venujú predovšetkým výrobe prírodnej kozmetike vlastnej značky Navia. „Uprednostňujeme kvalitu nad kvantitou, preto vyrábame v malých množstvách z tých najkvalitnejších surovín a každému výrobku venujeme dostatočný čas pri výrobe a balení,“ vysvetľuje Martina.

Netradičný šampón

V ponuke má firma viacero výrobkov, ale na jeden z nich je obzvlášť hrdá – je to netradičný tuhý šampón. Ide o koncentrovaný šampón na báze tenzidov s použitím kvalitných prírodných surovín a podľa slov výrobcov dokáže plne nahradiť tekuté šampóny.

„Na rozdiel od bežne dostupných komerčných šampónov, ktorých zloženie dokáže dešifrovať asi len hŕstka vyvolených, sme sa snažili použiť ingrediencie najmä z darov prírody, ale zároveň sme kládli dôraz aj na to, aby vlasy po umytí boli čisté, voňavé, dobre sa rozčesávali, nelietali a nepotrebovali oplach octovou vodou, ako je to pri mydlových šampónoch,“ uvádza mladá podnikateľka.

Čo je ale podľa nej najdôležitejšie, chceli eliminovať škodlivé zložky, ako napr. propylénglykol, parabény alebo lauryl sulfát sodný. Šampón neobsahuje ani silikóny, či umelé farbivá a vône. „Vlasy zbytočne nezaťažuje, je malý, ľahký, všade sa zmestí, dobre prenosný, nevyleje sa a je ideálny na cestovanie (dovolenky, lietadlo),“ dopĺňa Martina s tým, že ďalšou výhodou je jeho výkonnosť, napríklad 25 gramový šampón zvládne približne až 15 – 25 umytí v závislosti od dĺžky vlasov.

V súčasnosti sú v ponuke 3 druhy týchto šampónov: Dubová kôra – Santalové drevo, Harmanček – Citrón a Ruža – Ylang Ylang.

Princípy kozmetiky Navia

  • …dobrá a kvalitná kozmetika nemusí obsahovať zbytočné umelé konzervanty a farbivá. Preto preferujeme používanie prírodných konzervantov, farbív a esenciálnych olejov.
  • …čerstvé produkty sú najlepšou voľbou pre naše zdravie. Preto vyrábame v malých množstvách, a každému výrobku venujeme dostatočnú pozornosť.
  • … nie je potrebné testovať výrobky na zvieratkách. Preto nakupujeme u spoločností, ktoré majú rovnaké ciele.
  • … sledovaním a kopírovaním konkurencie sa ďaleko nedostaneme. Preto si vymýšľame vlastné recepty, kombinujeme, skúšame a veľmi nás to baví.
  • … ak má človek svoju prácu rád, robí ju kvalitne. Preto sme povýšili svoju záľubu na svoju prácu.

Do sveta produktov môžete vstúpiť prostredníctvom stránky www.budkreativny.sk, ktorá vás bude navigovať do e-shopu s prírodnou kozmetikou Navia alebo do e-shopu s ponukou kvalitných surovín z darov prírody Lavitas. Novinky zo života firmy môžete sledovať aj na jej funpagi Facebook.com/Buď kreatívny.

(PR)

Manželia z Humenného vyrábajú vlastnú kozmetiku
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM