Tomáš Šuhajda Krimi

Krádež dreva z Humenského Sokola: Polícia prichytila obvinených priamo pri čine!

Jeden deň a 2 prípady... Pri oboch hral hlavnú úlohu Humenský Sokol a v oboch boli obvinení z krádeže dreva prichytení políciou priamo pri čine.

Ilustračný obrázok k článku Krádež dreva z Humenského Sokola: Polícia prichytila obvinených priamo pri čine!
Zdroj: Dnes24.sk

„V prvom prípade v stredu 8.10. dopoludnia, bol 61-ročný Štefan z Podskalky prichytený ako vstupoval do lesného porastu Humenský Sokol, v katastrálnom území obce Ptičie. Muž v priebehu tohto mesiaca opakovane pílil palivové drevo – buk, ktoré si ukladal na 6-tich skládkach,“ informovala Humenné24 krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Ako ďalej uviedla policajná hovorkyňa, celkovo nahromadil 20 m3 dreva. Mal síce platný súhlas na ťažbu dreva, avšak v lesnom obvode Brestov a v celkovom množstve 2,16 m3. Na území obce Ptičie nemal vydané povolenie. Štefan bol obvinený z prečinu krádeže a stíhaný je na slobode.

Prípad číslo 2

Druhý prípad, kedy humenskí policajti prichytili priamo pri čine dvoch mladíkov, sa stal takisto v stredu, ale popoludní o 15-tej. „15-ročný Maroš a 14-ročný Patrik z Podskalky sa dohodli, že spília a následne odpredajú drevnú hmotu z lesného porastu neďaleko svojej osady. Z lesného porastu zv. Humenský Sokol pomocou ručnej pílky spílili 4 buky,“ uviedla Migaľová.

Polícia mladíkov obvinila z prečinu pokusu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva, stíhaní sú na slobode.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM