Tomáš Šuhajda Krimi

Kontroly na cestách: Policajti sa zamerajú na odhalenie podgurážených vodičov

Polícia dnes vyhlásila dopravno-bezpečnostnú akciu TISPOL zameranú na alkohol. Počas tohto týždňa (3. až 9. júna 2013) si policajti dôkladne posvietia nielen na vodičov áut, ale aj motorkárov, cyklistov a chodcov.

Ilustračný obrázok k článku Kontroly na cestách: Policajti sa zamerajú na odhalenie podgurážených vodičov

V týchto dňoch sa neoplatí porušovať ani iné dopravné predpisy, tie tiež neujdú pozornosti mužov zákona. Táto akcia nie je len na slovenských cestách, ale naraz vo všetkých európskych štátoch, ktoré združuje medzinárodná stavovská organizácia Tispol.

Alkohol – jedna z najčastejších príčin dopravných nehôd

To, že alkohol je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd, dokazujú aj konkrétne čísla. V januári evidujeme 100 nehôd pod vplyvom alkoholu. Vo februári a marci síce tento počet mierne klesol (91 a 94 nehôd), v apríli sa však vyšplhal až na 111 nehôd, kde hlavnú úlohu zohral práve alkohol.

Nad jedno promile = trestný čin

Už viac ako 18 mesiacov je na Slovensku alkohol za volantom nad jedno promile trestným činom. Len v apríli však neuniklo pozornosti policajtov 420 a v marci 426 takýchto vodičov. Rekord si drží november minulý rok, keď policajti odhalili až takmer 600 vodičov s alkoholom nad jedno promile v sebe.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM