Tomáš Šuhajda Samospráva

Komunálne voľby sa blížia: Tipnite si, koľko Humenčanov sa chce stať poslancom

V novembrových komunálnych voľbách volíme okrem primátora aj mestských poslancov. Toľkoto Humenčanov bude bojovať o 24 poslaneckých flekov v Mestskom zastupiteľstve v Humennom...

Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby sa blížia: Tipnite si, koľko Humenčanov sa chce stať poslancom
Zdroj: Webnoviny.sk

V komunálnych voľbách 2010 sa vo volebnom obvode č.1 objavilo na výsledkovej listine 89 mien, najviac hlasov získali Ivan Hopta (2204), Andrej Semanco (1709) a Ivan Pajtaš (1405). V obvode č.2 to bolo 86 mien a takto vyzerala trojica najúspešnejších: Dušan Sukovský (1448), Mária Cehelská (1442), Michal Druga (1423).

Ako to vyzerá s počtom kandidátov v aktuálnych novembrových voľbách? „Do zákonom stanoveného termínu, t.j. nedele 21. septembra 2014 do 24:00 si podalo kandidátne listiny pre voľby poslancov do mestského zastupiteľstva 160 osôb. Za 1. obvod – 69 osôb (z toho 8 nezávislých), za 2. obvod – 91 osôb (z toho 9 nezávislých),“ uviedla pre Humenné24 Michaela Slivková Kirňaková z tla­čového referátu Mestského úradu v Humennom.

Kým v prvom obvode sa tak počet kandidátov výraznejšie znížil, v tom druhom naopak mierne zvýšil. Počet poslanckých stoličiek sa nemení, aj v týchto voľbách uspeje 12 kandidátov s najväčším počtom hlasov v obvode č.1 a 12 v obvode č.2.

Zoznamy s konkrétnymi menami kandidátov na mestských poslancov pre novembrové komunálne voľby budú k dispozícii po zaregistrovaní všetkých kandidátov.

Čítajte tiež:

Primátorom v Humennom sa chce stať 6 mužov a 2 ženy: PREHĽAD, kto zabojuje o naše hlasy!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM