Tomáš Šuhajda Rôzne

Humenné vydáva novú knihu: Prevedie vás históriou židovskej komunity v meste

Novú knihu mapujúcu dejiny židovskej komunity v Humennom uvedú do života o niekoľko dní. Ide pritom o prvú knihu vôbec, ktorá sa venuje histórii Židov v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku Humenné vydáva novú knihu: Prevedie vás históriou židovskej komunity v meste
Zdroj: TASR

Kniha je spoločným dielom trojice autorov – Milana Beleja, Jána Hlavinku a Juraja Levického. „Publikácia obsahuje historické fakty o židovskej komunite do roku 1918, z obdobia rokov 1918 – 1945 a nakoniec popisuje aj súčasnosť židovskej komunity. V tejto knihe si môžu nájsť mnohí čitatelia stratenú nitku svojho rodokmeňa,“ poznamenala Slivková Kirňáková s tým, že jej súčasťou je aj bohatá fotodokumentácia.

Náklady 9 500 eur

Napísanie a tlač novej knihy o humenských Židoch financovala z vlastných ako i získaných zdrojov od ministerstva zahraničných vecí SR, miestna samospráva. Hovorkyňa radnice vyčíslila celkové náklady na sumu 9500 eur.

600 výtlačkov

„Publikácia, ktorá vyjde v počte 600 výtlačkov bude nepredajná. Mesto ju ale určite rozdistribuuje do svojich základných škôl a mestských inštitúcií. Plánuje ňou obdarovávať aj zahraničné návštevy pri rôznych kultúrno-spoločenských udalostiach,“ poznamenala Slivková Kirňáková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM