Tomáš Šuhajda Rôzne

Goethe zostal v posteli, Napoleon odmietal bojovať: Humenčania strach z piatka 13. nemajú!

Piatok trinásteho je označovaný za deň smoliarov. Väčšina ľudí ho berie s nadhľadom a humorom. Ale nájdu sa aj takí, ktorým tento deň naháňa poriadny strach. Urobili sme mini prieskum medzi Humenčanmi.

Ilustračný obrázok k článku Goethe zostal v posteli, Napoleon odmietal bojovať: Humenčania strach z piatka 13. nemajú!
Zdroj: TASR

Strach pred trinástkou definujú odborníci ako triskaidekafóbiu. Keď ešte trinástka padne na piatok, zdvojnásobí strach a obavy z tohto dňa.

25% ľudí má vraj strach

Približne 25 percent ľudí podľa niektorých prieskumov pozerá na magické spojenie piatka a trinástky s rešpektom a so strachom. Goethe zostával v tento deň v posteli, Napoleon odmietal bojovať a britský premiér Winston Churchil zásadne nikam necestoval.

Dnes je piatok 13.?

My sme urobili mini prieskum aj tu v Humennom. Oslovili sme približne 20-ku Humenčanov, ktorých sme sa pýtali, či majú obavy alebo rešpekt pred týmto dňom. V porovnaní s vyššie uvedenými údajmi je výsledok trochu prekvapujúci. Mali sme problém nájsť niekoho, kto má z piatka 13. aspoň minimálne obavy.

„Dneska je piatok 13.? Ani o tom neviem..,“ znela jedna z odpovedí a drvivá väčšina odpovedala jednoznačne: neobávam sa alebo neverím tomu.

Len dve odpovede zneli nejednoznačne, no ani v týchto prípadoch nevyjadrili obavy priamo. „Vraj sa stáva veľa nešťastí, ale tak neviem…“ V ďalšej odpovedi Humenčanka potvrdila, že má obavy, ale jedným dychom dodala, že tie ma každý deň…

Zdroj: tasr/humenne24

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM