Tomáš Šuhajda Rôzne

Futbalový štadión v zlom stave: Jeho rekonštrukcia je v štádiu prípravy

Koncom februára 2013 slovenská vláda rozhodla, že humenský futbalový štadión dostane peniaze na svoju rekonštrukciu a modernizáciu - 750 tisíc eur. Humenskí poslanci schválili v investičnom pláne 2014 spolufinancovanie vo výške 40% - 500 tisíc. Prispieť má aj samotný klub. Aká je aktuálna situácia?

Ilustračný obrázok k článku Futbalový štadión v zlom stave: Jeho rekonštrukcia je v štádiu prípravy
Zdroj: Dnes24.sk

Facebooková stránka Ultras Humenné, teda fanklubu humenských futbalistov, zverejnila ešte 4. augusta fotografiu, ktorú môžete vidieť ako prvú v galérii /ďalšie sú aktuálnejšie/. Ako došlo k zrúteniu steny za časomierou, či sa o slovo prihlásil sám štadión, sme zisťovali na tlačovom referáte mesta, reakciu sa nám doteraz nepodarilo získať…

Na poslednom zasadnutí prerokovali mestskí poslanci informatívnu správu o kontrole plnenia uznesení Mestského zastupiteľstva. Na rok 2014 bola schválená aj investícia – spolufinancovanie rekonštrukcie futbalového štadióna.

V materiáloch k zastupiteľstvu je uvedené, že akcia je v štádiu prípravy – bola vypracovaná projektová dokumentácia Rekonštrukcia futbalového štadióna v Humennom – 1. etapa a tiež bola vypracovaná žiadosť na stavebný úrad pre vydanie povolenia búracích prác. Slovenský futbalový zväz zabezpečuje projektovú dokumentácia 2. etapy, to znamená dokumentáciu tribún – oceľová konštrukcia, prestrešenie a sedačky (bez zakladania) v rozsahu investičných nákladov 750 000 eur s DPH.

Kedy sa orientačne predpokladá začiatok stavebných /búracích/ prác sme taktiež zisťovali na tlačovom referáte Mestského úradu v Humennom, po získaní reakcie vás budeme informovať.

Titulné foto: ilustračné

Futbalový štadión v zlom stave: Rekonštrukcia je v štádiu prípravy
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM