Tomáš Šuhajda Rôzne

Budova, kde boli donedávna ubytovaní študenti: Bodka za Školským internátom v Humennom

Školský internát na Komenského ulici je definitívne minulosťou. Zo siete školských zariadení bol vyradený ešte k 31. decembru 2014. Posledná bodka sa za ním urobila tento týždeň, krajskí poslanci odklepli na rokovaní VZN, ktoré zrušilo Školský internát v Humennom ako súčasť Obchodnej akadémie.

Ilustračný obrázok k článku Budova, kde boli donedávna ubytovaní študenti: Bodka za Školským internátom v Humennom
Zdroj: Dnes24.sk

Školský internát v Humennom bol najprv pod správou chemickej priemyslovky, od 1. júla 2013 ho prevzala Obchodná akadémia. Stálym problémom však bol nízky počet ubytovaných študentov. Prešovský samosprávny kraj (PSK) tak dal návrh na jeho vyradenie zo siete školských zariadení k 31.8. 2014, ministerstvo školstva ho napokon vyradilo zo siete k 31. decembru 2014. Ubytovaní študenti sa presťahovali do internátu tunajšej hotelovky.

Poslanci PSK tento týždeň odklepli na rokovaní návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa ruší Školský internát v Humennom ako súčasť Obchodnej akadémie. Čo bude ďalej s budovou? „Riaditeľka školy budovu internátu vykazuje ako prebytočný majetok vhodný na odpredaj. Hľadáme aj možnosť využitia pre potreby samosprávneho kraja. Ak nič vhodné nenájdeme, budovu pravdepodobne ponúkneme na predaj,“ uviedla pre internetový denník Humenné 24 hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM