Tomáš Šuhajda Rôzne

Boj o hlasy v plnom prúde: Aha, ako to podľa Rómov skúšajú kandidáti v Humennom!

Začalo sa ovplyvňovanie rómskych voličov pred voľbami do VÚC. Na dnešnej tlačovke to vyhlásil predseda Strany rómskej únie na Slovensku (SRÚS) František Tanko. A podľa jeho slov začali kandidáti „skúšať“ Rómov už aj v Humennom!

Ilustračný obrázok k článku Boj o hlasy v plnom prúde: Aha, ako to podľa Rómov skúšajú kandidáti v Humennom!
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa Tanku došlo k ovplyvňovaniu v Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji, priame dôkazy však nemá. „Máme informácie, že kandidáti do zastupiteľstiev VÚC to už začali na Rómov „skúšať“ v Bystranoch, Vranove nad Topľou, Humennom, ale aj viacerých obciach stredného Slovenska, kde existujú segregované rómske osady,“ uviedol Tanko.

Sľubujú nemožné?

Podľa ďalších slov predsedu SRÚS kandidáti na poslancov sľubujú Rómom aj nemožné. „Prichádzajú k nim so starým otrepaným heslom „voľte mňa a ja Vám pomôžem“,“ hovorí Tanko.

Núkajú sa sami?

Tanko si osobne myslí, že Rómovia sa zlákať na sľuby už nedajú. „Sľubov už majú dosť,“ zdôraznil. Priznal však zároveň, že niektorí Rómovia sa kandidátom, ktorí majú záujem „skupovať“ rómske hlasy, sami núkajú.

Situáciu pred voľbami budú na základe Tankových informácií sledovať v osadách a medzi rómskymi komunitami hliadky, ktoré budú zostavené z členov SRÚS a dobrovoľníkov. „Je už prihlásených viac ako 900 ľudí,“ dodal Tanko.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM