Tomáš Šuhajda Krimi

28-ročný expert z Košaroviec: Pri vlámačke sa najedol, dal si pivko a teraz je v base

28-ročný muž z Košaroviec sa za posledné dni 2-krát vlámal do toho istého domu vo Víťazovciach. Prvýkrát v kuchyni nenašiel žiadne jedlo, tak odišiel. Na druhý pokus bol už úspešnejší a priamo na mieste činu si dal ukradnutý chlieb a plechovkové pivo.

Ilustračný obrázok k článku 28-ročný expert z Košaroviec: Pri vlámačke sa najedol, dal si pivko a teraz je v base
Zdroj: TASR

Obvinený mladík sa v uplynulých dňoch dvakrát vlámal do toho istého domu v obci Víťazovce, okr. Humenné.

Na prvý pokus nič nenašiel

„Prvýkrát tak urobil 1.12. v dopolud­ňajších hodinách. Po vypáčení zámku na vchodových dverách vošiel do kuchyne, kde hľadal nejaké jedlo. Keďže nič nenašiel odišiel preč,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Druhý pokus úspešný, najedol sa priamo na mieste

O týždeň neskôr sa však do domu vrátil opäť. „Vypáčil zámok dverí a po prehľadní interiéru odtiaľ ukradol chlieb, 4 plechovky piva a fľašu vodky. Následne prešiel do zadnej časti dvora ku kamennej pivnici, ktorú otvoril a tu zjedol ukradnutý chlieb a vypil ukradnuté plechovkové pivo a potom odišiel preč,“ popísala Migaľová.

Zadržali ho vo štvrtok večer

47-ročnej majiteľke domu vznikla krádežou škoda 13 eur a poškodením 57 eur. Policajti obvineného muža zadržali vo štvrtok večer a obvinili z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody. „Umiestnený je v cele policajného zaistenia, pričom je stíhaný v tkz. super rýchlom konaní,“ dodala policajná hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM