Futbal

Obsadili síce 4. miesto: Prešovčanom si však na MS starších žiakov hanbu neurobili

V Poprade sa konali majstrovstvá Slovenska vo futbale v kategórii starších žiakov. Pätnásťroční Prešovčania obsadili 4. miesto a hanbu si neurobili.

Ilustračný obrázok k článku Obsadili síce 4. miesto: Prešovčanom si však na MS starších žiakov hanbu neurobili
Zdroj: TASR

Mladí futbalisti Tatrana Prešov sa dostali na záverečný miniturnaj kategórie U15 o titul majstra Slovenska. O zlato bojovali aj ďalšie tri tímy. Celkový víťazom a majstrom Slovenskej republiky sa stal ŠK Slovan Bratislava, druhé miesto získal AS Trenčín, bronz má MŠK Žilina. 1. FC Tatran Prešov obsadil štvrté miesto.

Výsledky 1. FC Tatran Prešov

1. zápas (20. júna 2019): 1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

  • Zostava: Šurima, Strachan, Jakubko, Štefaník, Tobias, Šuľák, Bilas (63. Pancík), Nehila, Demjanovič, Ivanko, Griger.

2. zápas (21. júna 2019): 1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:4 (1:0)

  • Gól: 33. Šuľák
  • Zostava: Šurima, Tobias (67. Horvát), Štefaník, Jakubko, Ivanko, Šuľák, Nehila (61. Spišiak), Bilas (49. Pancík), Strachan (52. Pavúk), Griger, Demjanovič (57. Mielke).

A pozrite si aj to, ako to vyzeralo počas finálového zápasu medzi Košicami a Prešovom v malom futbale. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

3. zápas (22. júna 2019): AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 4:1 (2:0)

  • Gól: 51. Nehila
  • Zostava: Šurima – Tobiaš, Jakubko, Bilas (51. Mielke), Nehila, Ivanko, Griger (57. M. Horvát), Demjanovič, Šuľák (20. Pavuk), Daňo (36. Strachan), Pancík (51. Spišiak).

Jozef Daňko, tréner 1. FC Tatran Prešov U15: „Chceli sme aspoň jedno víťazstvo, ale posledný zápas nám nevyšiel. Bol náročný, lebo na chlapcov doľahla únava, Trenčín zaslúžene vyhral. Celkovo to hodnotím tak, že byť štvrtý na Slovensku je dobrá vizitka. Chlapci mali problém koncentrovať sa, ale dali sa do poriadku. Z prvých dvoch súbojov sme vyšli naprázdno, keby sme strelili viac gólov, mohlo to byť lepšie. V oboch stretnutiach sme mali dobré polčasy až posledný duel nám vôbec nevyšiel. Chlapci urobili školácke chyby, lavička nebola adekvátna, všetky ostatné mužstvá mali lavičku, ktorá rozhodla. Aj tak, klobúk dole, chlapci išli na doraz, hanbu určite neurobili.“

A pozrite si aj to, ako to vyzeralo počas finálového zápasu medzi Košicami a Prešovom v malom futbale. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Bola to dráma ako hrom: Prešov podľahol Košiciam v malom futbale na penalty
10
Galéria
Zdroj: Slovenský zväz malého futbalu

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie