Obradnú sieň v Prešove uzatvorili kvôli rekonštrukčným prácam: Okrášlia ju nové okná

Obradná sieň na Jarkovej ulici je pre rekonštrukčné práce od marca dočasné uzavretá a to až do odvolania. Sobášiť sa tak bude na inom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Obradnú sieň v Prešove uzatvorili kvôli rekonštrukčným prácam: Okrášlia ju nové okná
Zdroj: Mesto Prešov

Od marca je Obradná sieň na Jarkovej ulici uzavretá. Sobášiť sa tak bude v budove Mestského úradu na Hlavnej ulici, občianske obrady prichyľuje historická sála PKO Čierny orol.

„Dočasné uzavretie Obradnej siene spôsobili rekonštrukčné práce, konkrétne výmena všetkých okien. S opravami súvisí aj dočasné uzatvorenie parkoviska pri Obradnej sieni, jej priestormi sa nebude dať ani prechádzať do budovy na Hlavnej,“ uviedol tlačový referent Msú v Prešove Milan Grejták. Ako dodal, sobáše sa počas rekonštrukcie uskutočnia v priestoroch tzv. Malej radnej siene v v budove Mestského úradu na Hlavnej ulici 73, ktorá prešla úplnou rekonštrukciou predvlani.

Zaujímavé je, že pred niekoľkými desaťročiami táto sieň slúžila práve ako sobášna miestnosť. Niektoré páry sa tak možno budú sobášiť v miestnosti, kde si svoje áno povedali ich rodičia či prarodičia. Uvítania detí a životné jubileá budú od marca v PKO Čierny orol v Prešove na Hlavnej 50. Tieto zmeny budú platiť až do odvolania, teda do skončenia rekonštrukčných prác.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame