Obnova velodrómu má pokračovať: Mesto vyčlenilo na ďalšiu rekonštrukciu 200 000 €

Koncom mája sa na velodróme v Prešove uskutočnia majstrovstvá Slovenska v kategóriách žiaci, kadeti a juniori. Dovtedy je potrebné na štadióne urobiť ešte niekoľko úprav.

Ilustračný obrázok k článku Obnova velodrómu má pokračovať: Mesto vyčlenilo na ďalšiu rekonštrukciu 200 000 €
Zdroj: TASR

Mesto v tomto roku vyčlenilo v rozpočte na jeho rekonštrukciu 200 000 eur. Ako informoval tlačový referent mesta Prešov Milan Grejták, pracovníci mestského úradu spolu s projektantmi boli v týchto dňoch priamo v teréne zhodnotiť stav jednotlivých objektov velodrómu a zhodli sa na prioritách nevyhnutných prác. Doplniť by sa mala strecha nad vjazdom do tunela vedúceho popod cyklistický ovál k budove zázemia, rekonštrukciou prejde kanalizácia, vybuduje sa potrebné depo a dokončí sa oprava poškodených častí oválu.

Navrhnutá je tiež oprava miest pre divákov, kde by mali pribudnúť sedadlá z drevoplastu. „Chceme velodróm sfunkčniť a upraviť tak, aby bol dôstojným miestom pre organizovanie cyklistických pretekov,“ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová počas pracovného rokovania.

Vlani dostal cyklistický ovál nový nábehový povrch, ktorý umožňuje plynulý výjazd na dráhu, kde boli opravené viaceré bodové chyby. Okolo oválu postavili nové mantinely z drevoplastových dosák. Kovovú konštrukciu opieskovali a natreli. Doplnili dve chýbajúce vstupné brány. Mesto do týchto prác investovalo takmer 82 000 eur s DPH. Okrem toho správca cyklistického areálu, spoločnosť Prešov Real, vlani zabezpečila vybudovanie vodovodnej prípojky, čo tiež prispeje ku funkčnosti športoviska.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: TASR

Odporúčame