Ľubomír Hudačko Hádzaná

Novou posilou hádzanárov Tatrana bude robustný pivot: Ide o prvého Afričana v tíme

Novou posilou Tatrana Prešov v budúcej sezóne bude 30-ročný pivot Jihed Jaballah z Tuniska. Pôjde o prvého zástupcu afrického kontinentu v tíme.

Ilustračný obrázok k článku Novou posilou hádzanárov Tatrana bude robustný pivot: Ide o prvého Afričana v tíme
Zdroj: Tatran Prešov

Novou posilou Tatrana Prešov v budúcej sezóne bude aj skúsený 30-ročný pivot Jihed Jaballah z Tuniska. Pôjde o prvého zástupcu afrického kontinentu v našom tíme. Do Prešova prichádza tento tuniský reprezentant zo švédskeho tímu Kristianstad.

Meria 204 centimetrov

Pred pôsobením v Škandinávii Jaballah hrával najskôr v domácom tuniskom tíme ESS Sportive a neskôr v tureckej Selke. Vo Švédsku pôsobil tento robustný 204-centimetrov vysoký a 112 kilogramov vážiaci pivot jednu sezónu.

S Tatranom podpísal zmluvu na jednu sezónu s opciou na ďalší ročník. K tímu sa pripojí pred nasledujúcou sezónou.

“Aj ďalšia sezóna bude z pohľadu Tatrana európska, či už účinkovaním v SEHA lige, alebo EHF súťažiach, takže cieľom bolo priviesť skúseného pivota. Možnosti Tatrana na hádzanárskom trhu v tomto smere majú určité obmedzenia, jedným z cieľov ale bolo nájsť reprezentanta hádzanársky uznávanej krajiny. Jihed ako tuniský reprezentant ním, samozrejme, je."

"Je to skúsený pivot, ktorý má za reprezentáciu Tunisu odohraných bezmála sto zápasov a to tak na majstrovstvách Afriky, ako aj na majstrovstvách sveta,“ zdôraznil v súvislosti s príchodom nového pivota generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

Najlepší pivot

Jaballah sa v januári, v čase majstrovstiev Európy, zúčastnil na majstrovstvách Afriky v domácom prostredí. Na šampionáte získal ocenenie pre najlepšieho pivota turnaja a zároveň patril medzi lídrov reprezentácie Tunisu, ktorá vo finále podľahla Egyptu.

Jihed sa teda môže hrdiť čerstvým titulom vicemajstra Afriky. Pred dvoma rokmi spolu s reprezentáciou africký šampionát v Gabone dokonca vyhral.

„Je to silový typ hádzanára, známy veľkým nasadením a bojovnosťou. Dúfame, že dodá našej hre práve túto bojovnosť a očakávame, že obrane a útoku dodá väčšiu a agresívnejšiu dimenziu,“ dodal Benický.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

A v obrazoch si pozrite aj momentky z prekvapenia pre legendárneho trénera v Prešove. Kliknite si fotogalériu.

Obrazom: Legendárneho trénera v Prešove prekvapili bývalé hráčky
23
Galéria

Hl. foto: archívne, Jihed Jaballah

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie