Ľubomír Hudačko Správy

NOVINKA, čo poteší všetkých cyklonadšencov: Prístrešky KONEČNE otvoríme modernejšie!

Zaujímavosťou je, že otváranie cykloboxov je postavene na modernom štandarde, cez ktorý budú môcť cykloprístrešky otvárať aj aplikácie tretích strán.

Ilustračný obrázok k článku NOVINKA, čo poteší všetkých cyklonadšencov: Prístrešky KONEČNE otvoríme modernejšie!
Zdroj: Dnes24.sk

V Prešove majú cyklisti možnosť parkovať v ôsmich krytých parkovacích zariadeniach. Doposiaľ bolo možné otvoriť ich len čipom, ktorý sme si museli vyzdvihnúť na mestskom úrade. Po novom na to postačí aj mobilná aplikácia, o čom Dnes24.sk informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Viac správ z Prešova:

Otvorenie cez aplikáciu

„Cykloboxy fungujú v Prešove od roku 2019. So začiatkom novej cyklistickej sezóny prichádza radnica s novinkou. Vo všetkých boli nainštalované zariadenia, ktoré umožnia ich otváranie smartfónmi. Stačí stiahnuť aplikáciu BikeApp, zaregistrovať sa a získa prístup. Otváranie je jednoduché a trvá iba pár sekúnd,“ vysvetlil Tomek.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Registrácia do aplikácie BikeApp je rýchla a nepotrebujete k nej vypisovať žiadne papiere. Pre prihlásenie je potrebné len meno, priezvisko a mobilné číslo, ktoré bude overené SMSkou.

Iba tam, kde sme

„Pred každým odomknutím bude overená poloha. Z bezpečnostných dôvodov je možné odomknúť iba cykloprístrešok, pri ktorom sa cyklista práve nachádza,“ pokračoval Tomek s tým, že zaujímavosťou je, že otváranie cykloboxov je postavene na modernom štandarde – otvorenom API, pomocou ktorého budú môcť cykloprístrešky otvárať aj aplikácie tretích strán.

„Otváranie bude pridané napríklad aj do obľúbenej aplikácie MHD Prešov,“ dodal na záver hovorca.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM