Ľubomír Hudačko Správy

Dnes24 OCHUTNÁVA Prešov: Polievka v JEDLOM pohári je magnetom pre oči aj žalúdok, FOTO

Gastrosektor dostal počas vĺn pandémie viaceré podpásovky. Je preto načase vychutnať si dobroty, ktoré nám ponúka. Na začiatok si dáme polievku.

Ilustračný obrázok k článku Dnes24 OCHUTNÁVA Prešov: Polievka v JEDLOM pohári je magnetom pre oči aj žalúdok, FOTO
4
Galéria

Na výber má každý viacero príchutí, každý deň je stálicou šošovicová. K nej sa pridávajú bryndzová, syrová, hokkaido či východniarska mačanka.

Práve po syrovej a mačanke sme počas ochutnávky siahli my.

Polievky sú dostatočné husté, takže aj nenajedení sa po skonzumovaní cítite dostatočne nasýtení.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Komu vyhovuje dlhotrvajúca teplota polievky, taktiež vyhral. Nám vydržala polievka v ideálnej teplote vyše polhodiny.

Bezlepkové a vegetariánske

Nápad a dizajn tohto projektu je okulahodiaci už na prvý pohľad.

Je to skrátka magnet pre oči aj žalúdok. My sme mali mačanku s nádychom kôprovej arómy a ak sme tam cítili huby, tak len v minimálnej miere. Všetky polievky sú s istotou bezlepkové a vegetariánske.

Zjedzte všetko

Podobne ako zmrzlinu však môžete pohár v radosťou skonzumovať. Na výber máte spirulínový, kurkumový či celozrnný. Neostane vám tak z neho žiaden odpad.

Dajte si však pozor, aby vám polievka nevytiekla cez nepatrnú dierku kornútku, aj to sa totiž môže stať a to aj bez zahryznutia. Cena za jednu polievku sa väčšinou pohybuje od 2,9 eur do 3,9 eur, závisí to však od ponuky daného dňa. Nevieme ako vy, ale nám už opäť tečú sliny.

Syrovú polievku ochutnala aj študentka Viktória. Do nosa jej hneď udrela príjemná vôňa. „Trošku ma prekvapila farba, ktorá na prvý pohľad nemusí pôsobiť najpríťažlivejšie. No ide len o zdanie, pretože inak chutil obsah výborne,“ prezradila nám.

Plusy a mínusy

„Polievka bola značne teplá a plusom je aj to, že si môžete pridať praženú cibuľku alebo petržlenovú vňať, ktoré jej chuť ešte spríjemnia. Jediným mínusom je podľa mňa fakt, že polovica môjho pohára bola stvrdnutá, kvôli čomu sa doňho trošku ťažšie hrýzlo. Inak je to však chutný variant rýchleho obeda najmä pre ľudí, ktorí nemajú čas na vysedávanie v reštaurácii,“ prezradila nám svoju skúsenosť po ochutnávke. Ak si teda cestu do SoupCulture vyberiete aj vy, prajeme dobrú chuť!

Viac správ z Prešova:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM