Šport

Nemá konkurenciu: Tatran je jedenástykrát za sebou víťazom Slovenského pohára

Opäť ovládli druhú najcennejšiu domácu trofej. Hádzanári Tatrana Prešov sa stali už jedenástykrát za sebou víťazmi Slovenského pohára a môžu oslavovať.

Ilustračný obrázok k článku Nemá konkurenciu: Tatran je jedenástykrát za sebou víťazom Slovenského pohára
9

Hádzanári Tatrana Prešov sa jedenástykrát za sebou stali víťazmi Slovenského pohára. Vo štvrtkovej finálovej odvete triumfovali na palubovke MŠK Považská Bystrica 35:25 a keďže dominovali aj v prvom dueli na domácej pôde (40:30), suverénne si pripísali už 21. pohárový úspech v klubovej histórii. Považská Bystrica má naďalej na konte dva triumfy v SP z rokov 2001 a 2006. Okrem cenej trofeje získal Prešov aj finančnú prémiu 1 200 eur.

Domáci síce odštartovali odvetu úvodnými dvoma gólmi a v 5. minúte po zásahu Valla viedli 4:2, potom už však diktoval tempo Prešov. Trojgólovou šnúrou otočil skóre vo svoj prospech a od polovice prvého polčasu postupne zvyšoval svoj náskok. Tatran najmä zásluhou strelecky disponovaných Rábeka a Hrstku viedol v 22. minúte už 15:9 a až v závere úvodného dejstva domáci skorigovali na rozdiel dvoch gólov. Prešov po zmene strán dominoval. Rábek štvrťhodinu pred koncom upravil na 27:21 pre svoj tím a po presnej strele Čípa to bolo v 50. minúte už 31:22. Tatran napokon v oboch finálových dueloch dosiahol jasné desaťgólové víťazstvá.

Rastislav Trtík, tréner Tatrana Prešov: „Máme radosť z pohárovej trofeje, je to pre nás splnený cieľ. Zdolať Považskú Bystricu znova o desať gólov nie je zlé, chlapci mali chuť hrať a na našej hre to bolo vidieť. Každý hráč má na tom svoj podiel a som rád, že sme ukázali formu. Je to ďalší výsledok koncepčnej práce prešovského klubu. Jednu súťaž máme za sebou a trochu sa nám uľaví, pretože program nebude tak nahustený.“

Václav Straka, tréner MŠK P. Bystrica: „Tatran si trofej zaslúži, bol jednoducho lepší v oboch stretnutiach. Pre nás je úspech už účasť vo finále a vážime si to. O víťazovi sa rozhodlo už v prvom zápase, v odvete sme sa snažili zahrať lepšie, ale v druhom polčase sa opäť prejavila kvalita súpera.“

MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov 25:35 (15:17)

• Zostava a góly Považskej Bystrice: Motlík, Biel, Dobroň – Pupík 4, Vallo 6/1, Š. Macháč 7, Chudoba 5, Jurák 1, Tumidalský, M. Kozák 1, Cifra 1, Strelec, M. Macháč, Hároník, Kardoš, Bystrický
  • Zostava a góly Prešova: Čupryna, Bražnyk – L. Urban 2, Rábek 10, Hrstka 8/2, Krok 2, Sadovyj 4, Pekár, Páleš 1, M. Šárpataky, Humeňanský 1, Číp 4, Peskov, Vučko 2, Jankovič 1, Carapkin
  • Rozhodovali: Mandák, Rudinský
  • vylúčenia: 3:4
  • 7m hody: 4/1 – 2/2