Veronika Ondo-Cholewová Komunálne voľby

Na svete je ďalší kandidát na prešovského primátora: O post sa bude uchádzať S. Grega

Kandidatúru na post primátora Prešova oznámil v pondelok nezávislý kandidát aj podnikateľ a bývalý poslanec mestského zastupiteľstva Stanislav Grega. Tu sú podrobnosti!

Ilustračný obrázok k článku Na svete je ďalší kandidát na prešovského primátora: O post sa bude uchádzať S. Grega
Zdroj: TASR

O post primátora Prešova zabojuje ako nezávislý kandidát aj podnikateľ a bývalý poslanec mestského zastupiteľstva Stanislav Grega. Svoju kandidatúru oznámil v pondelok s tým, že od tohto dňa začína pod ňu zbierať aj podpisy. Uchádzať sa bude tiež o post mestského poslanca.

Tri základné piliere

Podľa jeho slov môže v úlohe hlavy mesta ponúknuť možnosti, ako zefektívniť metropolu Šariša.„Moje tri základné piliere sú spravodlivosť, hospodárnosť a protikorupčnosť. A od tých troch pilierov, ak budem zvolený, neuhnem. V rámci spravodlivosti chcem robiť všetko v intenciách zákonov, poprípade etiky, nebyť osobný, pomstychtivý, úzkoprsý a riešiť veci podľa svojvôle,“ zdôraznil Grega.

V rámci hospodárenia spomenul Technické služby mesta Prešov, kde kedysi pôsobil ako člen predstavenstva. „Všetko by som robil preto, aby všetky činnosti v takej podobe, aké boli, sa dostali opäť do technických služieb, a to bude moja priorita,“ spomenul v tejto súvislosti aj možný vznik manufaktúry, v rámci ktorej by sa napr. vyrábala zámková dlažba na realizáciu chodníkov. Zriadil by tiež protikorupčné linky na mestskom úrade a vo firmách, ktorých 100-% vlastníkom je mesto.

Priority

Medzi svoje priority zaradil aj starostlivosť o mesto, ktoré by bolo v réžií spomínaných technických služieb, tiež výstavbu bazéna na Delni či železničných zastávok na lokálnych tratiach. Sezónne, od novembra do marca, by chcel zaviesť cestovanie v mestskej hromadnej doprave počas víkendov a sviatkov bez spoplatnenia.

Podľa neho by sa tak mohlo do centra pritiahnuť viac ľudí zo sídlisk a šetrilo by sa tak aj životné prostredie. Jeho cieľom je tiež zaviesť pravidlo vybavenia žiadosti občana do 30 dní. Za nedodržanie tohto termínu by vyvodzoval sankcie voči zamestnancom. Jednou z jeho priorít je i transparentný systém prideľovania mestských nájomných bytov, a to zverejnením poradovníka žiadateľov na stránke mesta.

V Prešove doteraz oficiálne ohlásili kandidatúru na post primátora súčasná hlava mesta Andrea Turčanová (KDH), mestský poslanec Richard Drutarovský (nezávislý s podporou koalície SPOLU – občianska demokracia, Progresívne Slovensko a Občianska konzervatívna strana) i mestský a krajský poslanec Miroslav Benko (Smer-SD).

Na fotke: Stanislav Grega

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM