Hádzaná

Na prvom tréningu bolo 10 hádzanárov: Niektorí hráči mali komplikácie s príchodom

V Prešove majú hrať aj nové tváre, španielsky krídelník Sergio Lopez Garcia a slovinský brankár Tilen Leben.

Ilustračný obrázok k článku Na prvom tréningu bolo 10 hádzanárov: Niektorí hráči mali komplikácie s príchodom
Zdroj: Tatran Prešov handball team

V utorok 6. júla podvečer sa hádzanári Tatrana Prešov zišli na prvom spoločnom tréningu pred novou sezónou. Trénerovi Slavkovi Golužovi sa na ňom hlásilo 10 hráčov, medzi nimi aj dvaja novici. Ďalší hráči prídu do klubu v najbližších dňoch. Dnes 24 o tom informoval prešovský hádzanársky klub.

Viacerí sa dávajú dokopy po zraneniach – Oliver Rábek, Pedro Pacheco, Dávid Michalka či Dominik Krok. Z nových hráčov sa hlásila v Prešove dvojica – španielsky krídelník Sergio Lopez Garcia a slovinský brankár Tilen Leben.

Komplikácie s príchodom

Postupne budú pribúdať ďalší hráči. Ako informoval generálny manažér Tatrana Miroslav Benický, ďalšiemu novicovi – pivotovi Viačeslavovi Kasatkinovi bude v najbližších dňoch udelené vízum na vstup do krajiny.

„Vzhľadom na sprísnené podmienky pre ruských občanov bolo potrebné podstúpiť procedúru na zisk potrebných dokumentov. Predpokladáme, že v najbližšej dobe bude Kasatkinovi vízum, s ktorým príde na Slovensko, udelené a do konca týždňa bude tu,“ vysvetlil Benický.

Komplikácie s príchodom na Slovensko má aj ďalší ruský legionár Roman Carapkin, ktorý mal problémy pri prechode bielorusko-poľskej hranice. Počas trvania prvého tréningu bol na ceste do Prešova aj Guilherme Linhares.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Z ďalších chýbajúcich Tomáš Rečičár na zraze reprezentácie. Jakub Kravčák sa zo zrazu kadetskej reprezentácie vrátil s chorobou.

S kým čas nepočíta

Špecifická situácia sa týka Anoura Ben Abdallaha, ktorého v minulej sezóne klub uvoľnil do materského klubu Etoile Sportive du Sahel. Tuniská súťaž sa stále hrá, a tak sa Anouar pridá k tímu až po jej skončení.

Z minuloročného kádra chýbal na úvodnom tréningu aj Lucijan Fižuleto, s ktorým sa už ale v novej sezóne v Tatrane nepočíta. „Lucijan síce mal platnú zmluvu do konca sezóny 2021/22, ale po ukončení tej predchádzajúcej sme sa dohodli na jej ukončení. Účinkovanie Lucijana bolo v uplynulej sezóne veľmi limitované vážnym zranením, ktoré ho vyradilo na väčšiu časť sezóny,“ uviedol Benický.

Prípravné stretnutia

Dodal, že doplnenie postu strednej spojky klub aktuálne rieši. Svoju zmluvu v Tatrane nenaplní ani Josef Hozman, s ktorým sa takisto dohodli na jej predčasnom ukončení. Post pravého krídla budú zastávať Nuno Santos a Tomáš Fech. Ladenie formy absolvujú Golužovi zverenci v domácich podmienkach. V pláne je neskôr desať prípravných stretnutí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy z Prešova nájdete tu:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM