Ľubomír Hudačko Správy

Na Kuzmányho zatiaľ stále bez ruchu bagrov a robotníkov: Prečo sa ešte nezačalo stavať?

Zmluva o dielo v celkovej hodnote 1,305 milióna eur bola 15. júla podpísaná s akciovou spoločnosťou Doprastav. Doposiaľ sa však ešte nezačalo stavať a zaujímalo nás preto, čo je dôvodom absencie ruchu od bagrov a robotníkov.

Ilustračný obrázok k článku Na Kuzmányho zatiaľ stále bez ruchu bagrov a robotníkov: Prečo sa ešte nezačalo stavať?
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Prešovský samosprávny kraj začína realizovať jednu zo svojich najväčších investícií v celom hospodárstve od svojho vzniku.

Ide o prestavbu Kuzmányho ulice. Úsek cesty dlhý tristo metrov prepojí križovatkou pri Čiernom moste s Rusínskou ulicou. Práce mali začať ešte v júli, čaká sa však ešte na osadenie dočasného dopravného značenia, ktoré nie je hotové. Ako informovalo tlačové oddelenie PSK zhotoviteľ stavby Doprastav, toho času pripravuje dočasné dopravné značenie, ktoré súvisí s realizáciou stavby a konkrétnym napojením na zásobovanie subjektov, ktoré sídlia vedľa stavby.

Ak sa osadia značky, budú začaté stavebné práce, hlavne prekládky inžinierskych sietí. Celá stavba je rozčlenená do 38 stavebných objektov, čo spôsobuje najmä početnosť prekládok inžinierskych sietí. Výstavbu úseku okrem úpravy cesty zahŕňa aj rozšírenie mosta nad železničnou traťou, chodníky a cyklistické pruhy, výstavbu protihlukovej steny a rekonštrukciu verejného osvetlenia. Práce by mali byť zreliazované do pätnástich kalendárnych mesiacov, teda do októbra 2015.

Čítajte viac informácií o Kuzmányho ulici!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM