Kultúra

Na Delni bolo počuť aj folk metal zo Švajčiarska: Ako vyzeral Dobrý festival v Prešove?

Už pár hodín patrí trinásty ročník prešovského Dobrého festivalu 2022 do festivalového hudobného archívu.

Ilustračný obrázok k článku Na Delni bolo počuť aj folk metal zo Švajčiarska: Ako vyzeral Dobrý festival v Prešove?
13
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Miháliková

Dva dni hudby v prešovskom rekreačnom areáli Delňa dopadli veľmi dobre k spokojnosti fanúšikov aj organizátorov. Večerný program v sobotu na pódiu Dobrá hudba rozbiehala známa formácia Nocadeň bratov Kopinovcov.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Prešovčania sú na scéne od roku 1997, na svojom konte majú sedem vydaných štúdiových albumov, ktorým dominuje ten posledný Aurora. Vydali ho v roku 2019 a o rok zaň získali ocenenie českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii Slovenský album.

Chystajú prekvapenie

V decembri 2021 vyšiel aj na vinylovej LP platni.

Z neho vybrali do playlistu piesne Labyrint, Domino či Architekti šťastia, pridali aj skladby z predchádzajúcich platní Papierové kone, Svitanie, Havran, Slová už nevravia nič, Steny a Skúsme.

„Cítime sa výborne, pretože sme opäť s fanúšikmi, sme opäť na festivale, ktorý máme radi, na ktorom sa radi zúčastňujeme, už ani neviem, koľkýkrát tu hráme. Tie dva roky boli aj pre nás utrpením, pretože sme hrali veľmi málo, a keď sa nejaké okienka vyskytli, tak sme narýchlo spichli koncerty, nie je to plnohodnotné, čo by sme chceli. Ale teraz sa cítim fakt výborne. My sa tento rok budeme trocha vŕtať v minulosti, pretože tento rok oslávime 25. výročie, chystáme pre fanúšikov prekvapenie, ktoré bude istou spomienkou na minulosť,“ povedal spevák Rasťo Kopina.

Viac správ z Prešova:

Dobrý festival je multižánrový a tak si na svoje prišli aj fanúšikovia hardrocku a metalu. Zaujala bratislavská formácia Orkrist, ktorá ponúkla skladby z ostatného albumu Artifacts of Life aj songy staršieho dáta.

Folkmetaloví Eluveitie

Zo švajčiarskeho Zurichu prišla do Prešova folk metalová kapela Eluveitie, ktorú v roku 2002 založil Chrigel Glanzmann.

Vydali osem albumov, na scéne zazneli skladby z predchádzajúcich rokov aj z ich ostatného albumu Ategnatos. Záver na hlavnom pódiu Dobrá hudba patril úspešnej domácej formácii Heľenine oči. Nedávno vydali album Cirkus 22, z neho zaznela pieseň Naka.

Viac záberov nájdete v priloženej fotogalérii.

Objektívom: Sobota na Dobrom festivale 2022 v Prešove
13
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Miháliková
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM