Správy

SMUTNÁ štatistika: Prešov má už len 84-tisíc obyvateľov, aj to vrátane cudzincov

V novom volebnom období po jesenných voľbách bude mať Mestské zastupiteľstvo v Prešove 31 poslancov. Počet obyvateľov je však opäť nižší.

Ilustračný obrázok k článku SMUTNÁ štatistika: Prešov má už len 84-tisíc obyvateľov, aj to vrátane cudzincov
Zdroj: Dnes24.sk

V novom volebnom období po jesenných voľbách bude mať Mestské zastupiteľstvo v Prešove 31 poslancov. Je to rovnaký počet ako doposiaľ. Na stredajšom rokovaní o tom rozhodli mestskí poslanci, ktorí sa zaoberali volebnými obvodmi.

Viac správ z Prešova:

„Predložili sme 21 variantných návrhov na zmenu volebných obvodov, pričom jedným z nich bol aj terajší stav. Dva návrhy boli od poslancov a dva návrhy predložilo Občianske združenie Náš Prešov. Dohromady, vrátane kombinácií nám vzniklo 21 návrhov. Poslanci na zastupiteľstve odsúhlasili variantný návrh pod písmenom I a to je terajší stav, ktorý bol aj pred štyrmi rokmi,“ uviedol odborný referent kancelárie prednostu Mestského úradu v Prešove Jozef Smetana.

Počet obvodov

V Prešove tak bude sedem volebných obvodov a spomenutých 31 poslancov.

Horšou štatistikou však je, že aktuálne má mesto už len viac ako 84 500 obyvateľov. Aj to vrátane cudzincov s udeleným trvalým pobytom na území Slovenskej republiky. Prešov pritom ešte pred pár rokmi atakoval 90-tisícovú hranicu obyvateľov.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM