Iné športy

Na cyklochodník Prešov – Veľký Šariš sa nedostanete: Vyhradia ho pre bežcov

Bežecké podujatie sa uskutoční, ale za sprísnených podmienok a v obmedzenom režime pre účastníkov aj divákov. Zmena sa bude týkať cyklochodníka.

Ilustračný obrázok k článku Na cyklochodník Prešov – Veľký Šariš sa nedostanete: Vyhradia ho pre bežcov
Zdroj: Dnes24.sk

Bežecké podujatie Prešov Half Marathon (PHM) 2020 sa tento rok pre koronavírus uskutoční v obmedzenom režime.

Pre bezpečnosť športovcov i divákov je rozdelený na tri menšie podujatia a uskutoční sa za obmedzenej účasti športovcov i divákov. Informovala o tom tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

S obmedzením

„Podujatie sa tento rok uskutoční na cyklochodníku Prešov – Veľký Šariš. Prevádzka cyklochodníka tak bude v sobotu (12. 9.) v čase od 8.00 do 18.30 h v oboch smeroch obmedzená len na bežcov a účastníkov podujatia PHM 2020,“ uviedla Šitárová.

Z bezpečnostných dôvodov a v rámci hygienických opatrení je maratón rozdelený na tri menšie podujatia. Od 09.00 hod. do 12.00 hod. to bude disciplína polmaratón, od 14.00 hod. do 16.00 hod. to bude desaťkilometrová disciplína a od 17.00 hod. do 18.00 hod. to bude disciplína Prešovská univerzita (UNIPO) päť kilometrov.

Odmerajú teplotu

Štartovať budú môcť iba súťažiaci po odmeraní teploty, s prekrytím horných dýchacích ciest a po dezinfekcii rúk.

„Pri vstupe do štartového sektoru je potrebné rešpektovať pokyny usporiadateľov a dodržiavať nimi odporúčané odstupy. Pri štarte a rozbehu je každý bežec povinný mať na prvých 200 metroch trate prekryté horné dýchacie cesty rúškom alebo šatkou, rovnako je to nutné aj bezprostredne po dobehu do cieľa,“ povedala Šitárová.

Aké disciplíny

V rámci polmaratónu vedie trasa od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť v troch okruhoch. V disciplíne desať kilometrov bežci pobežia od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť v dvoch okruhoch.

A v disciplíne UNIPO päť kilometrov vedie trasa od štartu po cyklochodníku do Veľkého Šariša na obrátku a späť v jednom okruhu.

A v obrazoch si pozrite aj zábery z akcie na Domaši, ktorá pútala pozornosť.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Na Domaši prebiehal cvičný zásah hasičov s vrtuľníkom
13
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM