Ľubomír Hudačko Kultúra

Marcové podujatia v Prešove: Deti poteší Miro Jaroš, dospelých Súboj komikov

Mesiac knihy nebude len o čítaní, tešiť sa môžeme na atraktívne podujatia. Pre deti to bude napríklad Miro Jaroš, no potešia aj Črepy osudu či Lucie Bílá.

Ilustračný obrázok k článku Marcové podujatia v Prešove: Deti poteší Miro Jaroš, dospelých Súboj komikov
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Svadobná výstava

8. marca 10.00 hod. v PKO

Your day, your way v Prešove, kde sa môžete tešiť na exkluzívnych dodávateľov zo svadobnej oblasti, bohatý sprievodný program ako módne prehliadky, hudobné a tanečné vystúpenia a samozrejme možnosť vyhrať ceny.

Popolvár

8. marca 16.00 hod. v Babadle na Solivare

Kde bolo, tam bolo, v sedemdesiatej siedmej krajine, za červeným morom, za skleným vrchom a za drevenou skalou býval kráľ, ktorý mal troch synov…

Ťukitour

9. marca 17.00 hod. v Kine Scala

Miro Jaroš sa znova vracia na pódia, aby potešil všetky deti a opäť sa k nemu pridáva aj kohútik Ťuki.

Zem pamätá

10. marca 18.30 hod. v DJZ

Autorský divadelný projekt martinského Slovenského komorného divadla. Hudobná biografia Karola Duchoňa, jedného z najväčších talentov slovenskej populárnej hudby sedemdesiatych rokov minulého storočia.

Lucie Bílá – Ta o mne

12. marca 19.00 hod. v Kine Scala

Lucia Bílá má nový štúdiový album Ta o mne. Vyberalo sa z viac ako štyridsiatich pôvodných piesní, z ktorých následne producenti so speváčkou pripravili dvadsaťtri demonahrávok, z ktorých sa nakoniec na album dostalo trinásť najlepších.

Súboj Komikov

13. marca 19.00 hod. v Kine Scala

Show, v ktorej uvidíte stand-up komikov Silných Rečí vo vzájomných dueloch, v ktorých si nič nedarujú.

Jeden svet

16. marca 18.00 hod. v Christianii

Aj vy sa občas cítite stratení v súčasnosti? Pozrieť si môžete unikátny výber filmov, ktoré otvárajú oči, pomáhajú kriticky myslieť a chápať súvislosti a umožňujú zorientovať sa v priestore plnom informácií a fake news.

Ženy

20. marca 18.30 hod. v DAD

Vokálno-folklórna kompozícia. Cez príbehy žien budete svedkami silných vnútorných bojov, ktoré zvádzajú pri životných skúškach.

Prešov Night Run 2020

27. marca 19:00 hod. na Hlavnej

Po veľmi vydarenom prvom ročníku sa bežecká sezóna v Prešovskom kraji dočká veľkolepého otvorenia aj v roku 2020. Prívlastky ako zážitkové a pretekové sa organizátori budú snažiť umocniť a beh nočnými ulicami vysvieteného Prešova bude spestrený rôznymi svetelnými efektmi a svoju premiéru budú mať aj kráľovstvá ohňa a ľadu.

Mafiánske historky 2

30. marca 19.00 hod. v Kine Scala

Aj typických mafiánov z konca minulého storočia zasiahlo milénium – havajské košele, obnažené hrude a výrazné reťázky nahradili dokonale padnuté obleky a kurzy platené z najvyšších inštitúcií.

Črepy osudu

31. marca 18:30 hod. v DJZ

Životom spletené osudy ľudí znázornené tanečným, speváckym a hudobným umením zobrazujú krásu aj trpkosť každého dňa. Program so zaujímavou myšlienkou, pútavým námetom a originálnym spracovaním vznikol pri príležitosti 40. výročia založenia súboru.

V obrazoch si pozrite aj bohatú fotogalériu z Fašiangovania v Prešove.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Veľké obhliadnutie za Fašiangovaním v Prešove
26
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie