Ľubomír Hudačko Kultúra

Jej klipy majú na YouTube milióny pozretí: Skupina Hrdza nahrala nový k silnej piesni

Hudobníci z prešovskej formácie Hrdza majú na YouTube veľký úspech. Ich klipy si ľudia pozerajú v miliónoch, teraz vydali nový k filmu Sviňa.

Zdroj: YouTube.com

Pieseň je titulnou skladbou k novému filmu Sviňa, ktorý prichádza do kín. Odohráva sa vo svete vysokej politiky, no ešte vyššej mafie bielych golierov. Ponúkne fiktívny príbeh, ktorý by sa mohol stať na Slovensku, no i v hocijakej inej krajine.

Slovensko moje, otčina moja

Ide o skladbu s názvom Slovensko moje, otčina moja. A to v podaní prešovskej skupiny Hrdza, ktorá boduje na YouTube s hitmi ako Štefan alebo Košieľočka.

„Boli sme poctení spraviť pesničku k filmu, ktorý má čoskoro premiéru a mal by si ho každý pozrieť. Bol to super zážitok,“ nechali sa počuť hudobníci z kapely Hrdza.

Folk aj rock

Skupina hrá autorské piesne Slavomíra Gibartiho inšpirované slovenským folklórom s prvkami folku, rocku, a vplyvov world music. 

V roku 2016 sa hudobná skupina úspešne prezentovala aj v talentovej súťaži a šťastie skúšala aj v slovenskej verzii Eurovízie.

Nižšie si už môžete vypočuť novú pieseň aj vy a nezabudnite si pozrieť fotogalériu, vo filme si zahrala aj Prešovčanka Gabriela Marcinková.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Obrazom: Vo filme Sviňa zahviezdi Prešovčanka Gabriela Marcinková
9
Galéria
Zdroj: Łukasz Wojciechowski

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie