Aktualizované Ľubomír Hudačko Kultúra

Májové podujatia v Prešove budú pestré: Vyberte si z 20 akcií, kam sa pôjdete pozrieť

V máji sa to bude v Prešove kultúrou len tak hmýriť. Vybrať si môžete sami v prehľade a to až z 20 ponúk. Tieto všetky akcie naša redakcia vybrala.

Ilustračný obrázok k článku Májové podujatia v Prešove budú pestré: Vyberte si z 20 akcií, kam sa pôjdete pozrieť
Foto: Ľubomír Hudačko

Prešovská hudobná jar

2. mája 8:30 – 20:30 v PKO

Cyklus koncertov Prešovská Hudobná Jar vyvrcholí výročným koncertom ženského komorného speváckeho zboru Vocals, ktorý pôsobí pod vedením dirigentky Bronislavy Feckovej.

Deň hasičov

4. mája 10:00 – 15:00 v Krajskom múzeu

Krajské múzeum v Prešove si pre všetkých milovníkov hasičov a záchranárov prichystalo na oslavu patróna všetkých hasičov Sv. Floriána pod názvom Deň hasičov.

Cordial Cup 2017

5. mája 2017 – 8. mája 2017 v Jazdeckom areáli

Medzinárodný kvalifikačný futbalový turnaj 20 futbalových tímov zo štyroch krajín – Slovensko, Ukrajina, Maďarsko a Poľsko.

PechaKucha Night

6. mája 20:20 – 21:20 vo Wave

Štrnáste pokračovanie PechaKucha Nights, čo sú celosvetovo známe podujatia, kde kreatívni a inšpiratívni hostia zdieľajú svoje myšlienky, nápady, projekty, skutočne všeličo. Dynamický formát prezentácie 20×20 už inšpiroval mnohých.

Večerný beh Prešovom

8. mája 12:00 – 21:00 na Hlavnej

Obľúbene bežecké podujatie – Večerný beh Prešovom napíše onedlho už svoju 57. kapitolu. Jedno z najstarších bežeckých podujatí svojho druhu na Slovensku priláka do historického centra mesta Prešov množstvo bežcov všetkých vekových kategórií.

Koncert pre radosť

11. mája 19:00 – 21:00 v PKO

V historickej sále PKO bude v máji na programe aj charitatívny koncert.V programe vystúpia Mloci, Ľudová Hudba Prešovčan, Swing Time For a Edith. Výťažok zo vstupného bude venovaný Onkologickému oddeleniu FNSP J. A. Reimana Prešov.

Objavovanie Prešova

13. mája 10:00 – 12:00 pri Mestskom informačnom centre

Objavovanie Prešova patrí už k tradičným a obľúbeným podujatiam, ktoré každý mesiac láka nielen zvedavých Prešovčanov, ale aj návštevníkov mesta a je určené všetkým vekovým kategóriám. Jeho cieľom je oboznámiť širokú verejnosť s historickými aj súčasnými zaujímavosťami mesta i jeho blízkeho okolia. Téma: Zabudnutá Sabinovská ulica.

Festival moravského folku

13. mája 18:00 – 22:00 na amfiteátri

Všetci priaznivci folkovej hudby majú šancu prísť na prešovský amfiteáter, kde ich čaká folkový koncert. Vystúpia Tomáš Kočko & Orchestr, Quanti Minoris. Vstup je zdarma.

Ander z Košíc – Galakoncert

14. mája 16:00 – 18:00 Kino Scala

Ľudze mojo“ – presne takto sa zvykne prihovárať Ander z Košíc divákom. Už viac ako 40 rokov zabáva ľudí a rozdáva dobrú náladu. Najčastejšie vystupuje na javisku, prípadne vydáva na cédečkách svoje monológy rozprávané v špecifickej podobe východniarskeho nárečia tzv. Anderovčine.

Deň múzeí

18. mája 10:00 – 17:00 v Krajskom múzeu

Deň stretnutí s históriou, plný prekvapení pre malých aj veľkých.

Podujatie Veľká Štvorka bolo z technických príčin zrušené

Phil Rudd

19. mája 20:00 – 22:00 v PKO

Bubeník skupiny AC / DC vystúpi v Prešove v rámci svojho európskeho turné so svojou skupinou a zahrá aj najväčšie hity AC / DC. Cestou na Slovensko poctí tu svojou prítomnosťou 3 mestá.

Hana Zagorová

20. mája 18:30 – 20:30 v DJZ

Jedna z najväčších hviezd česko-slovenskej hudobnej scény, navštívi v máji pri príležitosti jej životného jubilea do Prešova a poteší svojich priaznivcov narodeninovým galakoncertom, v ktorom odznejú jej najväčšie hity.

Danka a Janka

21. mája 16:00 – 17:00 v Babadle

Sú to dve sestry. Sú úplne rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Ich dobrodružstvá s človiečikom z budíka, s Gevenduchou, s medveďom Demeterom Vám porozprávajú dve úplne rovnaké dievčatá – Danka a Janka.

Rodný môj kraj

22. mája 18:00 – 19:30 v Kine Scala

Mário Kuly Kollár zaspieva piesne Karola Duchoňa, britského speváka Toma Jonesa ako aj najväčšie hity skupiny Desmod v hudobnom doprovode orchestra Jula Selčana, Mateja Cibuľku a dua La Femme.

Faraóni

24. mája 19:00 – 20:30 v DAD

Chod družstva, v ktorom vládnu klasické stereotypy o deľbe práce na mužskú a ženskú, naruší jedno ráno správa o výmene pozícii. Tam kde stáli muži, budú ženy a naopak.

Festival Komika

27. mája 10:00 – 13:00 v NKP Solivar

Zábavný, energický a pútavý úvod do improvizačného divadla pre všetkých. Nemusíte byť rodeným zabávačom a ani mať skúsenosti s herectvom. Tento workshop je pripravený pre všetkých záujemcov a záujemkyne, pre ktorých nie je angličtina rodným jazykom.

Hýbsa Days

27. mája 14:00 – 19:00 na Hlavnej

Môžete sa tešiť na mnohé známe tváre z televíznej obrazovky. Herci, speváci či účastníci TV šou prežijú s vami deň plný hier. Športujúce rodiny prídu povzbudiť aj mnohí úspešní športovci ako automobilový pretekár Maťo Homola či lyžiari Adam a Andreas Žampovci a ďalší.

Bláznove zápisky

28. mája 18:30 – 20:30 v DJZ

Groteskná dráma o úprimnom a krehkom človeku, ktorý nikdy nebol „in“. Príbeh neustále inšpirujúci svojou aktuálnosťou v podaní Banskobystrického bábkového divadla na Rázcestí na Malej scéne divadla Jonáša Záborského.

Kristína

31. mája 18:00 – 19:30 na amfiteátri

Koncert úspešnej slovenskej speváčky, rodáčky zo Svidníka, ktorá zaspieva všetky svoje najväčšie hity.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie