Správy

Ľudskosť sa nevytratila: Števovi v Prešove niekto sám od seba zachránil auto, FOTO

Slnečný deň sa premenil na lejak a Števo v Prešove netušil, čo to môže spôsobiť. Na jeho prekvapenie mu niekto v pravej chvíli zachránil pojazdnosť auta.

Ilustračný obrázok k článku Ľudskosť sa nevytratila: Števovi v Prešove niekto sám od seba zachránil auto, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Najprv to bol slnečný deň. Števo sa akurát vrátil zo zberu húb a večer mal ísť do práce na nočnú. Na aute nechal otvorené okná, býva totiž na 2. poschodí a má ho na dohľad. Tak si povedal, že keby niečo, následne okná zatvorí.

Myslel si, že je to rozbité

„Išiel som si ľahnúť pred tou nočnou a keď som sa zobudil, ani mi nenapadlo pozrieť z okna von. No keď som šiel k autu a pozrel som sa naňho, hovorím si, čo to má byť? Najprv som si myslel, že mi niekto rozbil sklá a nejaká dobrá duša tam dala aspoň fólie, ale potom mi napadlo, že to ja som zabudol zavrieť okná,“ opisuje svoj netradičný zážitok Števo, ktorý býva na sídlisku Šváby, no inak pochádza zo Spišského Hrušova.

Fóliu dal následne dole, no človeka, ktorý mu to zabezpečil nevidel. V aute to nevyzeralo najhoršie a zdalo sa, že to je v poriadku.

Auto by bolo nepojazdné

„Až keď som však sadol, zistil som problém. Všetko bolo totálne premočené, ale našťastie, voda dnu nestála. Takže, ak by tam niekto tie fólie nedal, tak si myslím, že auto by bolo nepojazdné. A to vzhľadom na elektroniku v ňom. Škodu odhadnúť neviem, ale keď by bolo auto nepojazdné, tak by asi šlo o plnú cena auta,“ vysvetlil ďalej, aké šťastie mal, že duchaprítomný záchranca mu takto pomohol.

V nasledujúce dni všetko presušil na slnku a voda sa pomaly odparila. Ostal ešte pach a tak bolo nutné tepovanie. Kto však na auto nainštaloval fólie stále nevie.

Chce sa mu odvďačiť

„S dotyčným sa mi skontaktovať nepodarilo, hoci som ho hľadal aj na sociálnej sieti. Nikto sa však neozval a ani ľudia, čo zvyknú sedávať pred bytovkou nič nevideli. Jedna pani mi však prezradila, že to bol mladý chlapec, no nikto nevie odkiaľ. Určite by som sa chcel s ním stretnúť, poďakovať mu a patrične sa aj odvďačiť,“ uzavrel krásny príbeh ľudskosti z Prešova, ktorý by ešte potreboval pomyselnú čerešničku na torte vo forme vypátrania záchrancu s dobrým srdcom.

Zábery vo fotogalérii prezradia viac, ako auto po Števovom príchode na parkovisko na jeho prekvapenie vyzeralo.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Záchrana auta v Prešove pred dažďom v pravej chvíli
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie