Ľubomír Hudačko Rôzne

Letná sezóna fičí už aj na legendárnej Delni: Žabkou ju otvorila primátorka Turčanová!

Nádrž sa napúšťa, areál je kompletne pokosený, zariadenia pripravené na prevádzku. Prázdniny teda môžu začať, legendárne prírodné kúpalisko Delňa oficiálne spustilo letnú prevádzku. Žabkou do vody ju otvorila samotná primátorka Turčanová.

Ilustračný obrázok k článku Letná sezóna fičí už aj na legendárnej Delni: Žabkou ju otvorila primátorka Turčanová!
Zdroj: Dnes24.sk

Priamo v areáli Delne primátorka Andrea Turčanová hodením žabky do vody symbolicky otvorila sezónu na Delni.

„Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa postarali o tieto práce a pripravili areál na tohtoročnú sezónu,“ pochválila primátorka pracovníkov mestskej spoločnosti Prešov Real a nezamestnaných. Tí sa podieľali na prácach čistenia dna nádrže, kosení a to v počte 40 pracovníkov od prevzatia areálu Realom.

Primátorka zdôraznila, že pre tento rok sú pripravené vodné bicykle, člny, ktoré budú môcť návštevníci využívať na vodnej ploche. Kúpanie však tak, ako po minulé roky, bude len na vlastné riziko. Čistenie a kvalita vody je totiž zabezpečovaná zatiaľ len sedimentáciou, do budúcna však primátorka nevylúčila zakúpenie zariadení na jej čistenie.

„Voda sa od minulého týždňa napúšťa, celý proces trvá 7 až 10 dní, celkový objem napustenej vody predstavuje cca 60 –70 000 kubíkov,“ vysvetlil konateľ spoločnosti Prešov Real Jaroslav Buzogáň, ktorý spolu s primátorkou symbolicky otvorili Delňu hodením žabky. Súčasne v areáli Delne v týchto dňoch prebiehajú aj prípravy Dobrého festivalu, ktorý sa uskutoční už tento víkend. Následne bude Delňa otvorená pre širokú verejnosť, v prevádzke budú aj stánky s občerstvením. Vstupné je symbolické, dospelí 1 euro, deti a seniori 50 centov a deti do 140 cm zdarma.

Čítajte tiež:

Otvorenia sa Prešovčania nevedia dočkať: Zistili sme, kedy má spustiť prevádzku kúpalisko na Sídlisku III!

Na Dobrom festivale bude najväčšie pódium v histórii: Stavať sa ide 3 dni, hrala na ňom Metallica

Delňa je napustená letná sezóna začala: Primátorka ju otvorila vhodením žabky
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM