Ľubomír Hudačko Rôzne

Kuriózne situácie v informačnom centre: Turisti si žiadajú odpovede na naozaj úsmevné otázky :)

Aj dávku zábavy a úsmevné chvíle zažívajú pracovníci Mestského informačného centra v Prešove. Neraz sa im totiž stane, že sú svedkami netradičných požiadaviek návštevníkov. Veď posúďte sami, čo napríklad turistov zaujíma :)

Ilustračný obrázok k článku Kuriózne situácie v informačnom centre: Turisti si žiadajú odpovede na naozaj úsmevné otázky :)
Zdroj: Dnes24.sk

Metské informačné centrum v Prešove len za mesiace jún a júl navštívilo do 2000 ľudí. A návštevníci majú niekedy aj naozaj netradičné požiadavky, ktoré vyvolávajú úsmev.

Do centra chodia tí, ktorí prídu s otázkou, čo môžu vidieť v meste a druhá skupina ide rovno za konkrétnou pamiatkou. Populárny je historický komplex Solivary či Kalvária. "Najčastejšie sa turisti v Prešove pýtajú na výstup na kostolnú vežu a po revitalizácii vodárenskej veže aj na ňu,“ priblížil vedúci oddelenia podnikateľskej činnosti, cestovného ruchu a MIC Mestského úradu v Prešove Peter Dráč.

Rozhodne sa pracovníci Metského informačného centra nemôžu sťažovať na nudu v robote. Veď v práci už zažili aj nejednu kurióznu požiadavku turistu či návštevníkov. Musia odpovedať na otázky, napríklad koľko gaštanov je na stromoradí, alebo kedy boli postavené pyramídy. Pýtajú sa potom už aj seriózne aj na otváracie hodiny múzeí a galérií, aktuálne výstavy, blížiace sa podujatia. Novinky, týkajúce sa diania v Prešove a okolí, je možné nájsť aj na profile MIC na sociálnej sieti, ktorý sa pravidelne aktualizuje.

Odkiaľ prichádzajú do centra v Prešove zahraniční turisti? Čítajte tiež v našom článku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM