Ľubomír Hudačko Rôzne

Zahraniční turisti v Prešove: Z ktorých kútov sveta k nám prichádzajú najčastejšie?

Mestské informačné centrum na Hlavnej v Prešove sa teší obľube. Veď vlani tam zavítali tisícky klientov, aby získali cenné rady a služby. Zaujímavé sú aj rôzne kúty sveta, odkiaľ do metropoly Šariša prišli. Pozrite si prehľad a fakty, ktoré ste možno netušili...

Ilustračný obrázok k článku Zahraniční turisti v Prešove: Z ktorých kútov sveta k nám prichádzajú najčastejšie?
Zdroj: TASR

Po vynovení interiéru sa prevádzka otvorila 1.10.2011 najprv len v prechodnom režime, kde boli návštevníkom poskytované hlavne bezplatné informácie a poradenstvo. Toto leto je to už jeho tretia sezóna, počas ktorej sú obyvateľom, ale najmä návštevníkom nášho mesta poskytované cenné informácie a kvalifikované služby.

O tom, ako sa dajú bilancovať tri roky prevádzky MIC v Prešove, ako aj o jeho aktuálnej ponuke informoval Peter Dráč, vedúci oddelenia podnikateľskej činnosti, cestovného ruchu a MIC MsÚ v Prešove. „Dovolím si tvrdiť, že centrum sa stal neoddeliteľnou súčasťou mesta Prešov. Vlani nás navštívilo takmer 8 000 klientov. Teší nás nárast spokojných návštevníkov, ale aj zväčšujúci sa záujem podnikateľských subjektov či drobných živnostníkov o vzájomnú spoluprácu,“ prezradil vedúci oddelenia. Ako dodal, zároveň ostáva priestor aj novým nápadom, ktoré pomôžu skvalitniť tieto poskytované služby. V informačnom centre nie je núdza ani o pikošky!

V súčasnosti sú návštevníkom MIC poskytované bezplatné informácie o kultúrnych a historických pamiatkach, aktuálnych kultúrnych, spoločenských a športových podujatiach, možnostiach trávenia voľného času v Prešove a jeho okolí, ubytovacích, stravovacích a rekreačných zariadeniach, úradoch, službách a doprave v meste, firmách a inštitúciách.

Aj prostredníctvom Mestského informačného centra je cieľom rozvíjať cestovný ruch a prilákať do Prešova turistov nielen z okolitých krajín. Najčastejšie prichádzajú turisti z Veľkej Británie, USA, Nemecka, Francúzska, Španielska a samozrejme zo susedného Česka a Poľska. „Snažíme sa urobiť pre nich maximum, aby sa aj nabudúce radi vrátili do Prešova a mali na toto krásne a výnimočné mesto len pekné spomienky,“ dodal na záver Dráč.

Prečítajte si aj pikošky z informačné centra!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM