Ľubomír Hudačko Kultúra

Kultúra v Prešove: Divákov zaujme Cestou necestou, Kufrík snov aj Slovenská krčma

Ďalší februárový týždeň je tu a opäť bude možnosť pomýšľať aj na kultúrne vyžitie. Veď na pláne je dostatok podujatí, ktorý vás zaujmú na prvý šup.

Ilustračný obrázok k článku Kultúra v Prešove: Divákov zaujme Cestou necestou, Kufrík snov aj Slovenská krčma
Zdroj: Dnes24.sk

Cestou necestou

10. februára 18.30 hod. vo Wave

Najťažší a najdlhší trek v USA, ktorý ešte žiadny Slovák nepokoril. A aj tisícky kilometrov sama cez Strednú Ameriku. Aj o tom bude festival Cestou necestou.

Prvý zradca

11. februára 19.30 hod. v Stromoradí

Osemdesiate roky v Taliansku. Klany sicílskej mafie medzi sebou neľútostne bojujú o moc. Vláda si so situáciou nevie rady, kým sa neobjaví prvý zradca.

Andrej Bán

12. februára 18.30 hod. v Libresse

Andrej Bán je slovenský reportér a fotograf. Od roku 1987 pracuje pre domáce a zahraničné médiá, venuje sa najmä reportážam z krízových oblastí sveta, ako je napríklad Kosovo, Izrael, Gruzínsko, Afganistan, Pakistan, Ukrajina či Haiti, kam sa opakovane vracia.

Zbabraná hra

13. februára 18.30 hod. v DJZ

Premiéra detektívky Vražda na Havershamskom panstve v podaní divadelného krúžku Technickej univerzity, počas ktorej nič nepôjde podľa plánu.

Valentínsky koncert

14. feburára 21.00 hod. v Bazaar bare

Víťazka speváckej súťaže Česko Zpíva a rodáčka z Prešova, Zuzana Banková, za klavírneho doprovodu Dávida Čecha. Vstupné bude dobrovoľné.

Slovenská krčma

13. februára 20.00 hod. v Stromoradí

Cieľom podujatia je ukázať, že Slovensko nie je rasistická krajina a preto sa organizuje festival „Slovenská krčma“. Akcia prebehne 4. – 16. februára po celom Slovensku.V Prešove vo štvrtok vystúpi Viki Olejárová.

Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho

14. februára 19.00 hod. v Kine Scala

Bravúrne a až akrobatické herecké výkony, humorné situácie, invenčná „hrajúca“ scéna, kostýmy s množstvom nápadov a vtipných detailov robia titul priťažlivý pre široké vrstvy diváckej verejnosti.

Svadobná výstava

15. februára 12.00 hod. v Eperii

Predstavia sa špecialisti, ktorí pomôžu so všetkým potrebným – s výberom šiat, svadobnej výzdoby či rôznych dobrôt. Rovnako bude pripravený aj sprievodný program.

Kufrík snov

16. februára 16.00 hod. vo Viole

Hudobné predstavenie, v ktorom zaznejú diela klasických majstrov, westernové melódie, šansón, ľudové piesne i súčasná tvorba mladých autorov.

Solivarské poklady

16. februára 16.00 hod. v Babadle

Je naozaj soľ nad zlato? To sa dozviete v povesti o pokladoch slánskych vrchov. Dozviete sa aj ako sa na Solivare našla soľ a ako sa ju podarilo umom vyťažiť.

A v obrazoch si pozrite aj kompletný program Národného týždňa manželstva. Kliknite si fotogalériu.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Obrazom: Kompletný program Národného týždňa manželstva v Prešove
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie