Krásna pocta pre prešovského ortopéda Jána Kľoca: Získal titul Top lekár 2017!

Je vyhľadávaným odborníkom a špecialistom predovšetkým pre operatívne výmeny kĺbov. Prešovský ortopéd Ján Kľoc získal titul Top lekár 2017 Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Krásna pocta pre prešovského ortopéda Jána Kľoca: Získal titul Top lekár 2017!
Foto: Ľubomír Hudačko

Prešovský ortopéd Ján Kľoc patrí k trojici ocenených lekárov, ktorým spomínaný titul odovzdali na Trend konferencii Zdravotnícky manažment v týchto dňoch v Bratislave. Informovala o tom hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana Prešov Renáta Cenková, kde je Kľoc prednostom kliniky ortopédie.

Znamená pre neho veľa

Ocenenie získali lekári aj na základe viac ako 20 000 hodnotení, ktoré pacienti počas tohto roka zdieľali na webovej stránke lekar.sk. Najvyššie pozitívne hodnotenia sa opierali o odborný prístup a starostlivosť lekárov k samotným pacientom. „Toto ocenenie pre mňa znamená veľa, pretože ide o ocenenie, o ktorom rozhodli pacienti, a pre lekára niet väčšieho ocenenia ako spokojný pacient. Som rád, že moje povolanie pomáha ľuďom zlepšiť kvalitu ich života a dúfam, že mi bude zdravie naďalej slúžiť, aby som mohol naďalej pomáhať pacientom,“ povedal prednosta kliniky ortopédie.

Vyhľadávaný odborník

Cenková doplnila, že Kľoc je vyhľadávaným odborníkom a špecialistom predovšetkým pre operatívne výmeny kĺbov (tzv. TEP – totálna endoprotéza). Po absolvovaní Lekárskej fakulty v Martine v roku 1974 sa zamestnal v prešovskej nemocnici – najskôr ako sekundárny lekár na chirurgii, po dvoch rokoch na oddelení ortopédie. V období rokov 1988 – 2015 zastával funkciu primára oddelenia. Po vzniku kliniky ortopédie sa stal jej prednostom.

Dodala, že presadzuje nové diagnostické a liečebné postupy. V posledných rokoch je prešovské ortopedické oddelenie referenčným pracoviskom ďalších typov endoprotéz, a to nielen pre náhrady bedrových kĺbov, ale aj kĺbov ramenných, kolenných a od roku 2016 aj lakťového kĺbu. Od roku 1997 sa v Prešove vykonávajú aj tzv. revízne operácie – teda reoperácie prvých operácií TEP v dôsledku ich opotrebovania.

Kľoc sa už v roku 2012 stal TOP lekárom Slovenska v odbore ortopédia. Pod jeho vedením sa prešovská ortopédia zaradila medzi špičkové pracoviská v endoprotetike nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame