Kultúra

Knechtová to už nevydržala: Povedzme to nahlas a nechajte nás pracovať!

Situácia v kultúrnom priemysle nie je ružová. Umelci sa rozhodli nemlčať a dať najavo, že im chýba pomoc od štátu. Zapojila sa aj speváčka Katka Knechtová.

Ilustračný obrázok k článku Knechtová to už nevydržala: Povedzme to nahlas a nechajte nás pracovať!
Zdroj: Facebook.com/Katarína Knechtová (official)

Prešovčanka na sociálnej sieti prejavila svoju frustráciu a bezmocnosť. Od vypuknutia epidémie umelci nepocítili podporu od štátu a v týchto dňoch svoju nespokojnosť húfne prejavujú.

Nedávno k tomu konzílium odborníkov navyše opätovne pridalo informácie o obmedzení počtu fanúšikov na hromadných podujatiach, čo bola pre umelcov zrejme posledná kvapka.

Kto ešte nemá prácu

„Nestojíme nikomu ani za štipku pozornosti? Naozaj v tejto vláde a spoločnosti nestojí za to sa zamyslieť sa, že ak my nemôžeme robiť svoju prácu, tak s nami umelcami ju nemôžu robiť ani manažéri, osvetľovači, zvukári, technici, produkční, eventove agentúry, ticketingovky, rentalové, cateringové, security firmy, promotéri, brigádnici. Som z tejto situácie a za týchto ľudí nešťastná,“ prihovorila sa fanúšikom v emotívnom statuse.

Speváčka ďalej pripomenula, že v hre sú roky nepredstaviteľnej driny. A keďže hudba nie je hmotná, mnohí majú podľa nej pocit, že toto nie je práca a nezaslúži si pozornosť.

Smútok a zlosť

„Keď si čítam komentáre ľudí pod článkami, ktoré sa venujú tejto problematike, chce sa mi zvracať,“ uviedla ďalej a dodala:

„Ešte nikdy som si v mojom profesionálnom živote neuvedomila nízkosť niektorých ľudí v tejto krajine tak, ako je tomu teraz. Je mi z toho veľmi smutno a zároveň ma to veľmi štve,“ doplnila slová s nádychom zúfalstva. Aj ona zo svojej pozície tak chce apelovať na všetkých, ktorých sa to týka.

„Povedzme to nahlas tak, ako to je. Nechajte nás pracovať. Prvých ste nás “vypli” a reálne nikto z nás nevie, kedy nás opäť “zapnete”. Je to začarovaný kruh. A ešte raz, nie je to len o mne. Týka sa to všetkých ľudí v kultúrnom segmente,“ odkázala kompetentným vo vláde.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archív Kataríny Knechtovej

To sme naozaj taki nepodstatni, neviditelni...?! Nestojime nikomu ani za stipku pozornosti? Naozaj v tejto vlade a...

Posted by KATARÍNA KNECHTOVÁ (official) on Sunday, August 16, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie