Rôzne

Kedy ho slávnostne otvoria? V Stropkove začali s prácami NOVÉHO parku v centre mesta

Obyvateľov a návštevníkov mesta radnica žiada o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť počas výstavby, ktorá by mala byť ukončená v letných mesiacoch.

Ilustračný obrázok k článku Kedy ho slávnostne otvoria? V Stropkove začali s prácami NOVÉHO parku v centre mesta
5
Galéria
Zdroj: TASR/Maroš Černý

Mesto Stropkov začína s prácami na parku v centre mesta. Pomenovaný bude po čestnom občanovi mesta a hrdinovi Slovenského národného povstania (SNP) Adolfovi Weinholdovi, rodákovi zo Stropkova.

Slávnostne otvoriť ho radnica plánuje pri príležitosti 80. výročia SNP.

Ako uviedol hovorca mesta Peter Novák, priestor, kde vznikne nový park v centre, nevyzeral atraktívne a rokmi zarastal nevhodne zvolenými drevinami, ktoré odstránili začiatkom roka, mimo vegetačného obdobia.

Čestné miesto pre bustu

„Celé priestranstvo dostane novú tvár a veríme, že po jeho dokončení sa stane ďalším atraktívnym verejným priestorom v meste. Aj pri tomto projekte budeme klásť čo najväčší dôraz na zmiernenie klimatických zmien a udržateľnosť, teda rozsiahlu výsadbu novej zelene, zachytávanie vody a vytvorenie príjemnej oddychovej zóny v centre Stropkova,“ uviedol Novák.

V parku bude mať svoje čestné miesto busta Adolfa Weinholda v nadživotnej veľkosti, pamätná tabuľa a všetko to bude dopĺňať nový moderný mobiliár.

Ukončenie v lete

„V jeho blízkosti vybudujeme aj niekoľko nových parkovacích miest, prioritne určených pre obyvateľov blízkej 40-bytovej jednotky,“ doplnil Novák.

Obyvateľov a návštevníkov mesta radnica žiada o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť počas výstavby, ktorá by mala byť ukončená v letných mesiacoch.

V Stropkove bude nový park, s prácami sa už začalo
5
Galéria
Zdroj: TASR/Maroš Černý
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM