Ľubomír Hudačko Správy

Jarná deratizácia v Prešove: Sledujte informačné nálepky, mesto upozorňuje na omámené hlodavce!

V týchto dňoch realizuje mesto pravidelnú celoplošnú deratizáciu verejných priestranstiev. Je potrebné sledovať informačné nálepky, mesto zároveň upozorňuje na výskyt omámených hlodavcov.

Ilustračný obrázok k článku Jarná deratizácia v Prešove: Sledujte informačné nálepky, mesto upozorňuje na omámené hlodavce!
Zdroj: TASR

Deratizácia na území mesta Prešov je vykonávaná prostredníctvom dodávateľskej spoločnosti, ktorá realizuje činnosti v súlade s právnymi predpismi. Špeciálna činnosť na likvidáciu a reguláciu škodlivých hlodavcov, teda potkany, myši a ďalšie škodlivé hlodavce, je komplex opatrení zameraných na ničenie zdraviu nebezpečných a hospodársky škodlivých hlodavcov za účelom ochrany ľudského zdravia a zabráneniu ekonomickým škodám, ktoré hlodavce spôsobujú.

„Práce sú vykonávané podľa harmonogramu, začalo sa centrom mesta na Hlavnej, Jarkovej, Masarykovej, Slovenskej, Konštantínovej a podobne a postupne sa deratizácia presúva na Sídlisko II., Sídlisko III., Sekčov a Šváby. Jarná fáza deratizácie bude ukončená do konca mesiaca mája 2015 v súlade s VZN mesta Prešov,“ uviedla hovorkyňa radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

Deratizácia verejných plôch sa vykonáva pravidelne v dvoch stanovených periódach, v tzv. jarnej a jesennej fáze, v prípade mimoriadnych situácií aj mimo harmonogramu. Spôsoby vykonania deratizácie sú kladenie požerových nástrah a prostredníctvom odchytových pascí.

Mesto upozorňuje občanov na možnosť výskytu omámených hlodavcov, čo je sprievodným javom priebehu účinnej deratizácie. V prípade výskytu uhynutých hlodavcov, alebo iných uhynutých zvierat na území mesta Prešov dlhšie ako 2 hodiny, prosíme občanov o bližšie popísanie miesta výskytu prostredníctvom služby na webe mesta.

Čítajte tiež:

Skúsený deratizér o výskyte potkanov v Prešove: Na jedného človeka pripadajú až tri!

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM