Kultúra

Január 2019 v Prešove? Toto sú top podujatia, ktoré môžete zažiť

Január 2019 je už tu. Vyselektovali sme akcie, ktoré do konca tohto mesiaca môžete zažiť v našom meste a ktoré považujeme za tie naj.

Ilustračný obrázok k článku Január 2019 v Prešove? Toto sú top podujatia, ktoré môžete zažiť
Foto: Ľubomír Hudačko

Cyklométa 2019

6. januára 17.00 Hlavná

Už tradične sa bude mestom Prešov jazdiť na ozdobených bicykloch, aby sa upozornilo na potrebu byť osvetlený a viditeľný na ceste. Taktiež sa ukáže ľuďom, ktorí bicykel nepoužívajú, že sa to dá aj počas zimy a dokonca to môže byť aj zábavné. Svojimi svetielkami sa ukáže vodičom áut, že aj počas zimných mesiacov sme na cestách s nimi.

Koleda s Veronikou Rabada

8. januára 18.00 v Kine Scala

Veronika Rabada po svojom debutovom albume Lúka, ktorý vyšiel v lete tohto roku, prichádza do desiatich slovenských miest v rámci svojho prvého malého koncertného turné. Veronika a jej šesťčlenná kapela ponúkne od tradičných slovenských kolied aj skladby zo spomínaného albumu Lúka, ktoré už poslucháči poznajú.

Idze žima, idze mraz

11. januára 18.00 v Kine Scala

Trojgeneračný program v ktorom účinkujú DFS Šarišanček, FS Šarišan a FS Starišan.

Novoročný koncert

11. januára 18.00 v divadle Alexandra Duchnoviča

Veľký novoročný koncert, hosťom G.O.D.´s bude basgitarista Peter Ivan a bubeník Lukáš Krivda, takže G.O.D.´s zaznie premiérovo s kapelou.

Akustika/Zastavme Svet Tour

11. januára 19.00 v Stromoradí

Prešovská kapela Akustika pôsobí na hudobnej scéne šiesty rok. Aj keď je kapela známa svojím netradičným letným Street tour, kde zabáva ľudí hudbou priamo na uliciach slovenských miest, tak svoje klubové tour absolvuje po prvý krát. Kapela predstaví svoj nový album Zastavme Svet.

Sľuby

16. januára 19:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča

Uvedením Tajovského Sľubov sa DAD snaží nadviazať na dramaturgickú líniu objavného inscenovania slovenských klasických diel v rusínskom kultúrnom kontexte v režijnom naštudovaní Matúša Oľhu. V minulosti šlo o adaptáciu poviedky Martina Kukučína Neprebudený (1996), či dodnes hranú Šulajovu dramatizáciu Timraviných Ťapákovcov (2010).

Večer najlepších filmov a reklám

17. januára 19.00 v Chris­tianii

Už je jasné, že rok 2018 priniesol mimoriadne diela v oblasti svetovej kinematografie, televíznej produkcie a reklamy. Počas filmového večera sa predstaví len to najlepšie z moderného vnímania audiovizuálneho umenia.

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity

18. januára 19.00 v NKP Solivar

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove je každoročne zárukou elegancie, kvalitnej hudby, dobrého jedla a krásnych rób.

Pyžamo pre šiestich

21. januára 19:00 v Kine Scala

Divadelná hra ktorá obletela celý svet! Je voľným pokračovaním hry Tri letušky v Paríži. Bernard plánuje romantický víkend so svojou milenkou, krásnou parížskou modelkou, v jeho okúzľujúcom farmárskom príbytku. Kým jeho žena Jacqueline má byť na návšteve u svojej matky.

Súboj Komikov

25. januára 19.00 v Kine Scala

Show, v ktorej uvidíte stand-up komikov Silných Rečí vo vzájomných dueloch, v ktorých si nič nedarujú.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Silvester oslavovali vo veľkom aj Prešovčania. Kliknite si na fotogalériu.

Hl. foto: ilustračné

Silvester v metropole Šariša: Prešovčania zažili aj veľkolepý ohňostroj, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie