Správy

Ide o mimoriadne frekventovanú cestu: Dva úseky pri Prešove už zrekonštruovali

Prešovský samosprávny kraj (PSK) zrekonštruoval cestu za pomoci eurofondov. Podľa župana Milana Majerského už bolo nevyhnutné tento úsek obnoviť.

Ilustračný obrázok k článku Ide o mimoriadne frekventovanú cestu: Dva úseky pri Prešove už zrekonštruovali
Zdroj: Prešovský samosprávny kraj

Modernizácia frekventovaného úseku Kapušany – Demjata je už takmer hotová. Celkové náklady rekonštrukcie sa vyšplhali na viac ako 4 000 000 eur.

Prešovský samosprávny kraj zrekonštruoval cestu vďaka eurofondom. Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

V utorok tam už mohli odovzdať do užívania motoristom dva úseky.

Nevyhnutná rekonštrukcia

„Teší ma, že tento 6,5-kilometrový úsek sa dočkal svojej rekonštrukcie, bolo to už naozaj nevyhnutné. Táto cesta je vysoko frekventovaná, jednak ľuďmi, ktorí migrujú za prácou a do školy medzi Prešovom a Bardejovom, ale aj turistami v rámci cestovného ruchu. Verím, že nová cesta im bude dobre slúžiť,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Aktuálne je hotový úsek Kapušany – prieťah a Fulianka – Demjata. S rekonštrukčnými prácami medzi Kapušanmi a Fuliankou sa počíta na jar budúceho roku po zimnej údržbe. Ide zhruba o kilometrový úsek cesty aj s okruhovým objazdom, ktorý sa napojí na obchvat Kapušian.

Pokračovanie prác

Na jar budúceho roku by mali práce pokračovať z Demjaty až do obce Raslavice, kde sa preinvestuje viac ako 3 000 000 eur. Aktuálne sa koná verejné obstarávanie na zhotoviteľa.

„Celkovo tieto dva úseky v súčte predstavujú 6,5 kilometra. Podarilo sa nám zrekonštruovať šesť mostných objektov, jedenásť priepustov a z vlastných zdrojov VÚC sa nám podarilo zrekonštruovať oporné múry v záreze a oporný múr v obci Demjata. Celková lehota výstavby bola 14 mesiacov,“ doplnil riaditeľ Správy a údržby ciest PSK Marcel Horváth.

Do konca októbra

Celkovo bolo preinvestovaných viac ako 4 000 000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), z toho 600 000 eur prispela krajská samospráva.

Úsek Kapušany – Demjata je po ceste Prešov – Klenov a Janovce – Kľušov už tretím z pätice cestných komunikácií rekonštruovaných pomocou európskych zdrojov v rámci projektu Modernizácie cestnej infraštruktúry v PSK s objemom takmer 18 miliónov eur.

Do konca októbra budú podľa Heilovej ešte oficiálne odovzdané do užívania aj úseky Poprad – Starý Smokovec a Malá Poľana – Medzilaborce.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie