Futbal

Hrôzostrašný výsledok na úvod: Tatran Prešov prehral v 1. kole so Slovanom 1:5

Liga sa len začala a už je tu pohroma. Futbalisti Tatrana Prešov prehrali v domácom zápase proti Slovanu v rámci 1. kola Fortuna ligy vysoko 1:5.

Ilustračný obrázok k článku Hrôzostrašný výsledok na úvod: Tatran Prešov prehral v 1. kole so Slovanom 1:5

Takto si to z Prešovčanov veru nikto nepredstavoval. Futbalisti Tatrana Prešov absolútne nezvládli ubrániť efektivitu Slovana Bratislava a už v prvom kole nového ročníka Fortuna ligy inkasovali hrôzostrašný výsledok pred svojimi fanúšikmi v pomere 1:5. Hattrickom sa zaskvel Jakub Mareš, jediný zásah zelenobielych zaznamenal Peter Katona. Hostia využili oslabenie na strane domácich, po červenej karte sa totiž porúčal Erik Streňo.

Iba brvno

Prvú výraznejšiu šancu si vypracoval domáci Tatran, ale Wiezik nedokázal z tesnej blízkosti prepáliť hosťujúceho Greifa. Slovan sa postupne do územnej prevahy, ktorú korunoval gólom v 16. minúte. Čavričov center našiel voľného Salátu, ten nikým nekrytý nasmeroval svoju hlavičku do bránky. Prešovčania sa osmelili až v blížiacom sa závere prvého polčasu, ale doplácali na zlú záverečnú fázu. Ich najväčšia šanca prišla v nadstavenom čase, Katonov priamy kop skončil na brvne.

Pre domácich sa druhý polčas začal najhorším možným spôsobom, už po dvoch minútach musel predčasne po sprchy po druhej žltej karte Streňo. „Belasí“ využili presilovku v 55. minúte, po peknej kombinačnej akcii nemal Mareš problém doklepnúť loptu do prázdnej bránky.

Jediný Katona

Prešovská odpoveď prišla hneď po rozohratí zo stredového kruhu, po dorážke sa strelecky presadil Katona. Domáci v desiatich nestíhali v obrane, v priebehu štyroch minút inkasovali dvakrát. Najskôr sa presadil v 62. minúte Mareš, v 66. minút pridal ďalší gól Slovana Schet. Hostia pokračovali aj v ďalšom priebehu v ofenzívnom predstavení, v 74. minúte skompletizoval Mareš svoj hetrik. Záver sa už dohrával vzhľadom na stav zápasu v pokojnom tempe, Slovan si na úvod nového ročníka Fortuna ligy pripísal hladké tri body.

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:1)

• Góly: 56. Katona – 16. Saláta, 55., 62. a 74. Mareš, 66. Schet
  • ŽK: Bartek, Petko, Streňo – Sekulič, Rundič, Vittek
  • ČK: 47. Streňo po 2 ŽK, rozhodovali
  • Kráľovič – Balko, Lieskovský
  • 1. FC Tatran Prešov: Talian – Petko, Bartek (68. Grešák), Jacko, Kačala – Dzurík, Keresteš – Streňo, Katona (82. Micherda), Černák – Wiezik (75. Kraľovič)
  • ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon – Schet, Savičevič, de Kamps (73. Damnjanovič), Hološko (65. Vittek) – Mareš (77. Oršula), Ča­vrič