Komunálne voľby

Hovorilo sa o niekom inom, ALE: Na post župana PSK podporí Hlas-SD Kaliňáka

Kaliňák predstaví svoj program verejnosti koncom augusta. Reaguje podľa jeho slov na chudobu v obciach či posilnenie bezpečnosti.

Ilustračný obrázok k článku Hovorilo sa o niekom inom, ALE: Na post župana PSK podporí Hlas-SD Kaliňáka
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Mimoparlamentná strana Hlas-SD podporuje súčasného ústredného riaditeľa Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michala Kaliňáka na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

Jej líder Peter Pellegrini to uviedol na tlačovej konferencii v pondelok v Prešove. Kaliňák svoju kandidatúru potvrdil pre TASR začiatkom augusta. O hlasy ľudí v jesenných voľbách sa bude uchádzať ako občiansky kandidát.

Ťažké obdobie

Ako povedal Pellegrini, v programe, ktorý mu prezentoval Kaliňák, vidí konkrétne možnosti riešenia problémov kraja – sociálne otázky, ale aj otázky bezpečnosti či rozvoja turistického ruchu alebo čerpania eurofondov na konkrétne projekty.

„Zároveň je to človek, ktorý dokonale pozná problémy samosprávy, pretože Slovensko ide do nesmierne ťažkého obdobia a bude treba ľudí, ktorí nájdu riešenia, ako pomôcť občanom pri raste energií, potravín a rastúcej inflácii. Svojím zapálením pre vec, energiou, riešeniami je to muž na správnom mieste, ktorého Prešovský kraj skutočne potrebuje,“ uviedol Pellegrini.

Kaliňák: Mám čo ponúknuť

Kaliňák predstaví svoj program verejnosti koncom augusta.

Reaguje podľa jeho slov na chudobu v obciach, posilnenie bezpečnosti, rozvoj turistického ruchu a čerpanie eurofondov.

„Nestačí len opravovať cesty a plniť si úlohy, ktoré spadajú do základných kompetencií. Aby sme posunuli kvalitu života ľudí v Prešovskom kraji, chce to oveľa viac a som presvedčený, že mám čo ponúknuť ľuďom,“ dodal Kaliňák.

Pôvodne sa pritom v kuloároch hovorilo o tom, že Hlas-SD podporí vo voľbách primátora Kežmarku Ján Ferenčáka.

ilustračné foto

Viac správ o Komunálnych voľbách:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM