Iné športy Šport

Zaujímavé je, že aj tretíkrát v rade sa po skončení ligy pohár pre víťaza aj putovný pohár sťahujú mimo Prešov. Po predĺžení sa tešil ich súper.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalová liga spoznala majstra: Ani tentoraz však titul nepatrí prešovskému tímu
Zdroj: Prešovská hokejbalová liga

Nekonečne dlhá sezóna kvôli vírusu COVID-19 už pozná svojho víťaza. V nesmierne vyrovnanej finálovej sérii medzi HBK Senators Trebišov a domácim Hokejbal Prešov o.z. o držiteľovi majstrovského pohára rozhodol až 5. zápas. Pozrite si výsledky a priebeh predošlých, aj toho finálového.

1.zápas:

• HBK Senators Trebišov – Hokejbal Prešov o.z. 5:6 (1:0, 2:5, 2:1)
  • Stav série: 0:1

Rozpačitý začiatok a nervozita Prešovčanov + lekcia zo skúsenosti a efektivity = 3:0 v 20 minúte zápasu! Potom sa však na striedačke hostí udialo niečo neuveriteľné a hlavne po galapredstavení veteránov M. Sála, M. Hopkovič, M. Koma, M. Kuchár a V.Staš, si prvý bod na svoje konto pripísali práve hráči v dresoch Hokejbal Prešov o.z..

2.zápas:

• Hokejbal Prešov o.z. – HBK Senators Trebišov 2:3 pp. (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
  • Góly: Stanislav, G.Longauer – R.Fecko 2 (rozh. pp.), A.Antal
  • Brankári: Maruščák – Kudľák
  • Vylúčenia: 4:1
  • Rozhodcovia: Urbanec, Krivda
  • Stav série: 1:1

Trebišovčania vrátili domácim Prešovčanom požičané z prvého zápasu a pridali aj gól Rada Fecka v predĺžení.

3.zápas:

• HBK Senators Trebišov – Hokejbal Prešov o.z. 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
  • Góly: J.Havrilčák – Stanislav (sam.nájazd), Kochan, V.Staš
  • Vylúčenia: 5:3
  • Rozhodcovia: Hriško, Urbanec
  • Stav série: 1:2

Fakt, že mužstvo, ktoré strelilo prvý gól, zápas nevyhralo, platil stále na 100%.

4.zápas:

• Hokejbal Prešov o.z. – HBK Senators Trebišov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
  • Góly: Mat.Džupina, Habovčík, R.Fecko
  • Vylúčenia: 3:5
  • Rozhodcovia: Hriško, Krivda
  • Strely: 27:9
  • Stav série: 2:2

Prvý matchball na hokejkách domácich odvrátil svojimi neuveriteľnými zákrokmi najlepší brankár a dá sa povedať, že nielen základnej časti. Bol ním Matej Kudľak, ktorý by snáď ešte ani dnes neťahal loptičku z vlastnej siete.

5. zápas

• HBK Senators Trebišov – Hokejbal Prešov o.z. 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
  • Góly: J.Havrilčák 2, Habovčík, Pánik – Stanislav, Koma, Kochan
  • Vylúčenia: 2:2
  • Využitá pr.hra: 1:1
  • Diváci: 217
  • Konečný stav série: 3:2

Zaujímavé je, že aj tretíkrát v rade sa po skončení ligy pohár pre víťaza aj putovný pohár sťahujú mimo Prešov. Tentokrát do Trebišova k tamojším Senatorom.

Finálová séria priniesla výborné a hlavne vzácne vyrovnané a do posledných chvíľ napínavé zápasy, ktoré sa divákom museli páčiť, čoho dôkazom je aj vytvorenie nového diváckeho rekordu ligy – 217 priaznivcov.

V poslednom rozhodujúcom zápase mali výsledkovo počas celého zápasu navrch hráči Trebišova, keď viedli 1:0, 3:1 a ešte necelé štyri minúty pred koncom aj 3:2. No prišlo vyrovnanie a diváci sa mohli tešiť na predĺženie.

Rozhodla napokon nahodená loptička od polovice ihriska, ktorá trafila hokejku Jakuba Havrilčáka a zapadla presne do pravého horného rohu nešťastného brankára Maruščáka.

Pri záverečnej hre bez brankára sa už domácemu Prešovu napriek tlaku nepodarilo vyrovnať a tak so záverečným zvukom klaksónu mohla prepuknúť eufória nového majstra ligy pre súťažný ročník 2019/2020.

Viac záberov z priebehu zápolenia medzi tímami si už pozrite v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Prešovská hokejbalová liga spoznala nového majstra