Hľadači budú mať k dispozícii 15 miest: Obľúbené cyklopátranie vyvrcholí v Prešove

Zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom vyvrcholia 9. septembra pretekom v Prešove. Cyklisti objavia zaujímavosti mesta a jeho okolia.

Ilustračný obrázok k článku Hľadači budú mať k dispozícii 15 miest: Obľúbené cyklopátranie vyvrcholí v Prešove
Zdroj: V. Slávik

Súťaž organizuje už štvrtý rok Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Cyklopátrania predstavujú cyklistom zaujímavé miesta v kraji, ktoré je možné navštíviť na bicykli. Informovala o tom marketingová pracovníčka KOCR Barbora Čechová.

V Prešove 15 miest

Preteky sú určené širokej verejnosti, súťažiť môžu jednotlivci aj dvojice, k dispozícii majú mapy a aplikácie. V tohtoročnom cykle ide o sériu štyroch podujatí. V júni spoznali cyklisti Červený Kláštor a Pieniny, v júli Svidník a okolie, v auguste sa vybrali na slovensko-poľské pohraničie so štartom v Malom Lipníku (okres Stará Ľubovňa). Pretekov sa zúčastnilo doteraz takmer 200 účastníkov. V Prešove budú mať cyklisti k dispozícii 15 miest, na ktoré sa môžu vybrať počas päťhodinového časového limitu. Body za navštívenie miest zbierajú prostredníctvom hry Cyklopátranie Prešov 2017 vo voľne dostupnej aplikácii Objavujme. Na každom mieste sa prostredníctvom aplikácie zlokalizujú a získajú tak súťažné body.

Súťažné miesta sú rôznej náročnosti, cyklisti si ich vyberajú podľa vlastného uváženia. Všetky miesta majú vďaka aplikácii vo svojom mobile. V aplikácii ich nájdu už deň pred pretekmi. Súťaží sa v ôsmich kategóriách – ženské, mužské a zmiešané dvojice so súčtom veku do 60 rokov a nad 60 rokov, ďalej sú to sólo kategórie mužov a žien bez ohraničenia veku.

Najznámejšie atrakcie

„Tohtoročné Cyklopátranie v Prešove a okolí predstaví cyklistom najznámejšie turistické atrakcie a ako je už zvykom, pridáme i také súťažné miesta, ktoré sú málo známe. Budú rozhodne zaujímavé, nezvyčajné, viažu sa k nim legendy alebo tajomné príbehy. Opäť pôjde o kombináciu miest v prírode i v meste a okolitých obciach,“ predstavil prešovské poznávacie preteky Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Štart pretekov sa začína o 10.00 v areáli Starej Dúbravy v Prešove, cieľ bude na rovnakom mieste o 15.00. Po vyhodnotení pretekov sa uskutoční žrebovanie víťaza bicykla a záverečná cyklopárty.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Zdroj: TASR

Odporúčame