Kultúra

Divadlo Jonáša Záborského štartuje novú sezónu: Takéto premiéry počas nej uvedie

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove premiérovo uvedie v poradí 75. divadelnej sezóne 6 titulov. A v repertoári má 12 ďalších inscenácií z minulých sezón.

Ilustračný obrázok k článku Divadlo Jonáša Záborského štartuje novú sezónu: Takéto premiéry počas nej uvedie
Zdroj: TASR

Už v závere tohto týždňa si diváci budú môcť pozrieť na Malej scéne premiéru hry Trón milosrdenstva. Autor predlohy Neil LaBute sa tu na vzťah muža a ženy pozerá ako na večný boj, kde šťastie leží pred oboma partnermi a je takmer na dosah, ale cestu k nemu si blokujú sami. Predstavenie vzniklo v rámci dlhodobého projektu Dvaja.

Aj nový muzikál

Divadlo uvedie aj nový muzikál. „V tejto divadelnej sezóne sa zasa vraciame do nášho cyklu pôvodného slovenského muzikálu, to znamená, že uvedieme na Veľkej scéne 10. novembra v premiére muzikál Nikola Šuhaj, ktorý režíruje Mišo Náhlik, náš interný režisér. Hudbu skomponoval Martin Husovský. Je v tom zasa zaangažovaný PUĽS, a už nie len v tej tanečnej a speváckej zložke ako bolo v Jane z Arku, ale aj v hudobnej zložke. To znamená, že na javisku sa objaví aj kapela PUĽS-u, takže budeme mať aj živú hudbu,“ uviedol riaditeľ divadla Ján Hanzo. Ide o známy príbeh o zbojníkovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával.

Ďalšie premiéry

Do repertoáru divadla pribudne aj humoristický titul Saturnin podľa románu Zdeňka Jirotky, ktorý má aj filmovú podobu. Nasledovať budú tituly Kati a Nemé kráľovné. Poslednou premiérou sezóny bude komédia Veselé panie z Windsoru z pera anglického dramatika Williama Shakespearea.

V uplynulej sezóne do DJZ prišlo cez 86 300 návštev­níkov. Divadlo odohralo 212 predstavení z vlastnej produkcie, na domácej pôde to bolo 203 predstavení a deväť na zájazdoch. Na doskách DJZ sa odohralo osem cudzích predstavení.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie