Hádzaná

Hádzanári hrali prvýkrát vonku: V Bratislave potvrdili rolu favorita

Prvý súboj na ihrisku súpera zvládli prešovskí hádzanári veľmi dobre. Z Bratislavy si priviezli vysoké víťazstvo, rivala pokorili celkom jednoznačne.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári hrali prvýkrát vonku: V Bratislave potvrdili rolu favorita
8
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

V zápase 3. kola extraligy vyhrali nad ŠKP Bratislava 34:22 (19:7). Najviac gólov v drese Tatrana strelil v tomto stretnutí Oliver Rábek, ktorý zaznamenal sedem presných zásahov.

Sú prví

Po troch kolách majú zverenci Slavka Golužu na svojom konte plný počet šiestich bodov a sú na čele tabuľky.

Najbližšie sa Tatran v najvyššej domácej súťaži predstaví v 4. kole v domácej Tatran handball aréne, kde v sobotu 26. septembra o 18. hodine privíta vo východniarskom derby Košice Crows.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Prvý polčas bol v poriadku. Dobre sme bránili, mali sme veľa dobrých útokov. Druhý polčas sme skúšali nové formácie a nebol taký dobrý ako prvý. Na konci ale môžeme byť spokojní s víťazstvom,“ povedal pre klubový web.

Nino Grzentič, spojka Tatrana: „Máme príliš veľa výkyvov, na ktorých potrebujeme pracovať, aby sme takéto výpadky ako v druhom polčase nemali, keďže vieme, čo nás čaká v Európskej lige a SEHA lige.“

SHE – 3.kolo: ŠKP Bratislava – Tatran Prešov 22:34 (7:19)

• Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Vaško – Rábek 7/1, Santos 6/1, Pacheco 3, Krok, Rečičár 4, Hozman, Fižuleto 2, Michalka 2, Grzentič 3, Hernandez 3, Jaballah 3, Carapkin 1
  • Najviac gólov súpera: Rešovský 5, Kysel 4/3, Modrovský a Birdahič po 3
  • 7-metrové hody: 5/4 – 3/2
  • vylúčenia: 0:4
  • priebeh: 0:1, 2:3, 3:9, 4:14, 6:17, 9:19, 12:24, 15:26, 18:27, 20:28, 20:31, 21:33.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť aj viac záberov z predmetného zápasu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Tatran Prešov vyhral na bratislavskej palubovke o 12 gólov