Kultúra

Farmárske trhy alebo radšej Pocity festival? PREHĽAD týždňových podujatí v Prešove

Počas týždňa budeme môcť v Prešove navštíviť Farmárske trhy či užiť si koncert piesní Jara Filipa. Štartujte ale aj filmový festival Pocity, tu je prehľad.

Ilustračný obrázok k článku Farmárske trhy alebo radšej Pocity festival? PREHĽAD týždňových podujatí v Prešove
Foto: Ľubomír Hudačko

Pocity festival

7. októbra 19.00 a 20.30 v Stromoradí

Prvé podujatia počas prešovského filmového festivalu sú na programe v Stromoradí. V nasledujúce dni však Pocity pokračuje aj v Cinemaxe a v Kine Scala. Celkovo už desiatykrát prináša do mesta výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj rôzne sprievodné podujatia.

Farmárske trhy

9. októbra od 8.00 na Hlavnej

Predaj výrobkov od domácich výrobcov, pestovatelov, farmárov, predajcov. Opäť sa budú dať zakúpiť kvalitné dobroty, takže sa trhy oplatí navštíviť aj tentoraz.

VK Mirad PU Prešov vs. MVK Zvolen

9. októbra 19.00 v Športová hala Ľ. Podjavorinskej

Vybrať sa môžete aj na zápas najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže extraligy mužov 2019/2020. Spoločne fandíme VK Mirad PU, príďte povzbudiť našich športovcov.

Cesty k hudbe

11. októbra 19.00 vo Viole

Jeho skladby pravidelne znejú na koncertoch a festivaloch na Slovensku i v zahraničí. Venuje sa zborovej tvorbe, komorným skladbám a píše aj veľké kompozície pre orchester.

Astroshow

12. októbra 15.00, 15.30, 16.00, 16.30 v Macíkove

Jedinečné predstavenie v prenosnom planetáriu, ktoré v Prešove uvidíme po prvý raz. Vhodné pre deti už od 2 rokov.

Jaro Filip Tribute 70

12. októbra 20.00 v Stromoradí

Hudobný projekt – Večer venovaný Jarovi Filipovi pozostáva z najlepších piesní z albumov: Bolo nás jedenásť, Ten čo hrával s Dežom, Cez okno ako aj z obľúbených skladieb napísaných pre Richarda Müllera. Jeho piesne zľudoveli a teraz zaznejú v Prešove.

Chrobáčikovia

13. októbra 16.00 vo Viole

Jan Karafiát napísal svoju slávnu rozprávku Chrobáčikovia ešte koncom 19. storočia, takže malí hrdinovia jeho krehkého príbehu už viac ako sto rokov preletujú z knižky do knižky. Nové a nové vydania tohto “malého – veľkého” diela sa až do dnešných dní dostávajú do rúk detí, ktoré spolu so svätojánskymi muškami zažívajú ich nenápadné trampoty.

A v obrazoch si pozrite aj to, aký zaujímavý kríž majú v obci Miklušovce. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Na kríži je text v cirkevnej slovančine: Majú ho v obci Miklušovce pri Prešove
5
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie