Ľubomír Hudačko Hokej

Po hodoch prichádza bolenie brucha. Aj takto by sa dalo opísať počínanie si hokejisto Prešova na sklonku októbra. Po tom, čo zdolali lídrov na prvom mieste postupne v niekoľkých etapách, usadili sa tam sami. Lenže dve prehry hneď na to tím opäť zrazil na zem. No aj tak lepšie teraz, ako v play off!

Ilustračný obrázok k článku Eufória z prvého miesta vyprchala: Hokejisti Prešova po dvoch prehrách klesli na štvrté miesto :(

Prešovčania nezačali stretnutie pred viac ako poltisíc divákmi v Liptovskom Mikuláši najlepšie a už v 4. minúte prehrávali po presnom zásahu Radoslava Macíka.

Ani nie minútu na to bol vylúčený domáci Trochta, no “koňare” početnú výhodu nevyužili. Pár sekúnd pred prvou prestávkou sa však prezentoval gólom do šatne Vladimíra Čopáka – 1:1. Druhá dvadsaťminútovka priniesla góly až v jej druhej polovici. Tú otvoril Liptovčan Michal Uhrík a následne v 34. minúte na neho nadviazal aj František Poliaček.

Zverenci Jána Vodilu sa zásluhou Marka Ferenca dotiahli súperovi na rozdiel jediného gólu, potom mali aj možnosť presilovky, ktorú ale nevyužili na vyrovnanie. Pred záverečnou tretinou sa tréner Vodila odhodlali k zaujímavému kroku, Dominika Riečického vystriedal v bráne Marko Borároš, najnovšia akvizícia z Prievidze.

Ten musel už po necelých dvoch minútach loviť puk zo siete, na 4:2 zvýšil Peter Bartík. No a keď v 53. minúte prekonal Borároša aj Radoslav Macík, bolo o majiteľovi troch bodov rozhodnuté.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – PHK 3b Prešov 5:2 Góly: 4. Macík (Bartík, Kuric), 32. Uhrík (bez asistencie), 34. Poliaček (Trochta, Marcinko), 42. Bartík (Macík, Kuric), 53. Macík (Bartík) – 20. Čopák(Potoček, Jaroš), 36. Feranc (Sabol) Strely na bránu: 47:24 Vylúčenia: 4:1 Presilovky: 0:0 Oslabenia: 0:0 Diváci: 510

PHK 3b Prešov: Riečický (41. Borároš) – Vartovník, V. Sabol, Ľ. Chovan, Kobeľa, Komloš, Novický, Guntáš, Tomko – Chalupa, Kivader, Pavlovský – Ferenc, Caban, Hájnik – Jaroš, Čopák, Potoček – Polivka, Duplinský

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – M. Školiak, Mezovský, Kadlubiak, Nitriansky, Janči, Holiga, Moravčík, Poliaček – Bartík, Kuric, Macík – M. Marcinko, Trochta, Oravec – Roháč, Uhrík, Legerský – Piatka, Lištiak, Števuliak

text: Lukáš Rusňák, foto: PHK Prešov